Prejsť na obsah

Médiá na kultiváciu buniek

25 výrobky

DMEM:Ham's F12 (1:1), hmotnostný podiel: 3,1 g/l glukózy, hmotnostný podiel: 2,5 mM L-glutamínu, hmotnostný podiel: 15 mM HEPES, hmotnostný podiel: 0,5 mM pyruvátu sodného, hmotnostný podiel: 1,2 g/l NaHCO₃

DMEM:Ham's F12 je všeobecne uznávané a široko používané základné médium v bunkových kultúrach pre biologický výskum. Slúži ako základný zdroj živín pre rast rôznych línií cicavčích buniek, najmä ak je doplnené o fetálne hovädzie sérum (FBS). Toto jedinečné zloženie kombinuje Dulbecco's Modified Eagle Medium (DMEM) a Ham's F-12 (Ham's Nutrient Mixture F-12) v presnom pomere 1:1. Pridanie L-glutamínu ďalej vylepšuje jeho zloženie. DMEM, odvodené od Eagleovho minimálneho esenciálneho média (EMEM), ponúka v porovnaní so svojím predchodcom zvýšenú koncentráciu aminokyselín a vitamínov. Naopak, Hamovo F-12 vychádza z Hamovho F-10 média a poskytuje doplnkový súbor esenciálnych zložiek. Na podporu optimálneho rastu buniek je bežnou praxou dopĺňať DMEM:Ham's F12 o FBS v typickej koncentrácii 5–10 %. Toto doplnenie je nevyhnutné, pretože médiu chýbajú rastové hormóny, lipidy a bielkoviny, ktoré sú kľúčové pre vývoj buniek. DMEM:Ham's F12 obsahuje systém pH pufrov a často sa doň pridáva fenolová červená, indikátor pH. Kultivované bunky v DMEM:Ham's F12 alebo v akomkoľvek médiu využívajúcom bikarbonátový pufrový systém vyžadujú kontrolované prostredie s obsahom CO₂ v rozmedzí 5–10 %, aby sa udržali primerané hodnoty pH. Kontrola kvality • Sterilne filtrované Skladovanie a trvanlivosť • Skladujte pri teplote +2 °C až +8 °C, chránené pred svetlom. • Po otvorení skladujte pri teplote 4 °C a spotrebujte do 6–8 týždňov. Prepravné podmienky • Okolitá teplota Uchovávanie • Skladujte v chladničke pri teplote +2 °C až +8 °C v tme. Vyhnite sa zmrazeniu a častému otepľovaniu na +37 °C, pretože to znižuje kvalitu produktu. • Nezahrievajte médium nad 37 °C a nepoužívajte nekontrolované zdroje tepla, ako sú mikrovlnné rúry. • Ak sa má použiť len časť média, odoberte potrebné množstvo a pred použitím ho zahrejte na izbovú teplotu. Zloženie Kategória Zložky Koncentrácia (mg/l) Aminokyseliny Glycín 18,75 L-alanín 4,45 L-arginín HCl 147,50 L-asparagín H₂O 7,50 Kyselina L-asparagová 6,65 L-cysteín HCl H₂O 17,56 L-cystín 2 HCl 31,29 Kyselina L-glutámová 7,35 L-glutamín 365,00 L-histidín HCl H₂O 31,48 L-izoleucín 54,47 L-leucín 59,05 L-lyzín HCl 91,25 L-metionín 17,24 L-fenylalanín 35,48 L-prolín 17,25 L-serín 26,25 L-treonín 53,45 L-tryptofán 9,02 L-tyrozín 2 Na 2 H₂O 55,79 L-valín 52,85 Vitamíny D-biotín 0,0035 Cholínchlorid 8,98 D-pantotenát vápenatý 2,24 Kyselina listová 2,66 myo-inozitol 12,60 Nikotínamid 2,02 Pyridoxín HCl 0,031 Pyridoxal HCl 2,00 Riboflavín 0,219 Tiamín HCl 2,17 Vitamín B12 0,68 Anorganické soli CaCl₂·2 H₂O 154,50 CuSO₄·5H₂O 0,0013 Fe(NO₃)₃·9H₂O 0,05 FeSO₄ 7 H₂O 0,417 KCl 311,80 MgCl₂ 6 H₂O 61,20 MgSO₄·7H₂O 100,00 NaCl 6996,00 NaHCO₃ 1200,00 Na₂HPO₄ 71,02 NaH₂PO₄·2H₂O 70,87 ZnSO₄ 7 H₂O 0,432 Ostatné zložky D-glukóza 3151,00 Hypoxantín 2,40 HEPES 3574,50 Kyselina linolová 0,042 Kyselina lipoová 0,105 Fenolová červená, sodná soľ 8,63 Putrescín 2 HCl 0,081 Pyruvát sodný 55,00 Tymidín 0,365

€25.00

bez DPH a poštovného

DMEM, hmotnostný podiel: 4,5 g/l glukózy, hmotnostný podiel: 4 mM L-glutamínu, hmotnostný podiel: 3,7 g/l NaHCO₃, hmotnostný podiel: 1,0 mM pyruvátu sodného

DMEM (Dulbecco's Modified Eagle Medium) je veľmi univerzálne a široko používané bazálne médium určené na podporu rastu širokého spektra cicavčích buniek v biologickom výskume. Slúži ako ideálne médium na kultiváciu primárnych fibroblastov, neurónov, gliových buniek, HUVEC, buniek hladkého svalstva, ako aj populárnych bunkových línií, ako sú HeLa, 293, Cos-7 a PC-12. To, čo odlišuje DMEM od iných médií, je jeho jedinečné zloženie. Obsahuje až štvornásobne vyššiu koncentráciu aminokyselín a vitamínov v porovnaní s pôvodným Eagleovým minimálnym esenciálnym médiom (Eagle's Minimal Essential Medium). Hoci bolo pôvodne vyvinuté s nízkym obsahom glukózy (1 g/l) a pyruvátom sodným, DMEM sa často používa s vyššou hladinou glukózy, a to buď s pyruvátom sodným, alebo bez neho. Je potrebné poznamenať, že DMEM neobsahuje bielkoviny, lipidy ani rastové faktory, čo si vyžaduje jeho doplnenie. Na dosiahnutie optimálneho rastu sa bežne používa doplnenie DMEM o 10 % fetálneho bovinného séra (FBS). Okrem toho DMEM využíva pufrovací systém na báze hydrogenuhličitanu sodného, ktorý na udržanie fyziologického pH vyžaduje prostredie s obsahom 5–10 % CO₂. Dulbeccovo modifikované Eagleovo médium (DMEM) je medzi definovanými médiami pre kultiváciu buniek a tkanív vysoko cenené, keďže spĺňa požiadavky na rast rôznych fenotypov adhezívnych buniek. Prekonáva pôvodné Eagleovo médium, vyvinuté v 50. rokoch 20. storočia na kultiváciu kuracích buniek, vďaka vylepšenému doplnkovému zloženiu známemu ako Dulbeccova modifikácia. Táto modifikácia výrazne zvyšuje obsah vybraných aminokyselín a vitamínov až štvornásobne v porovnaní s pôvodným médiom. V oblasti bunkovej kultúry zohráva DMEM kľúčovú úlohu ako rastové médium pre rôzne typy buniek, vrátane primárnych buniek, kmeňových buniek a transformovaných buniek. Výskumníci tiež využívajú modifikovanú verziu DMEM pre širokú škálu výskumných aplikácií, ako je vývoj liekov, tkanivové inžinierstvo a štúdium bunkových signálnych dráh. Kontrola kvality • Sterilne filtrované Skladovanie a trvanlivosť • Skladujte pri teplote +2 °C až +8 °C, chránené pred svetlom. • Po otvorení skladujte pri teplote 4 °C a spotrebujte do 6–8 týždňov. Prepravné podmienky • Okolitá teplota Uchovávanie • Skladujte v chladničke pri teplote +2 °C až +8 °C v tme. Vyhnite sa zmrazeniu a častému otepľovaniu na +37 °C, pretože to znižuje kvalitu produktu. • Nezahrievajte médium nad 37 °C a nepoužívajte nekontrolované zdroje tepla, ako sú mikrovlnné rúry. • Ak sa má použiť len časť média, odoberte potrebné množstvo a pred použitím ho zahrejte na izbovú teplotu. Zloženie Kategória Zložky Koncentrácia (mg/l) Aminokyseliny Glycín 30,00 L-arginín HCl 84,00 L-cystín 2 HCl 62,57 L-glutamín 584,00 L-histidín HCl H₂O 42,00 L-izoleucín 105,00 L-leucín 105,00 L-lyzín HCl 146,00 L-metionín 30,00 L-fenylalanín 66,00 L-serín 42,00 L-treonín 95,00 L-tryptofán 16,00 L-tyrozín 2 Na 2H₂O 103,79 L-valín 94,00 Vitamíny Cholínchlorid 4,00 D-pantotenát vápenatý 4,00 Kyselina listová 4,00 myo-inozitol 7,20 Nikotínamid 4,00 Pyridoxal HCl 4,00 Riboflavín 0,40 Tiamín HCl 4,00 Anorganické soli CaCl₂·2 H₂O 265,00 Fe(NO₃)₃·9 H₂O 0,10 KCl 400,00 MgSO₄·7H₂O 200,10 NaCl 6400,00 NaHCO₃ 3700,00 NaH₂PO₄·2H₂O 141,73 Ostatné zložky D-glukóza 4500,00 Fenolová červená, sodná soľ 15,90 Pyruvát sodný 110,00

€25.00

bez DPH a poštovného

EMEM (MEM Eagle), obsah: 2 mM L-glutamínu, obsah: 2,2 g/l NaHCO₃, obsah: EBSS

Eagleovo minimálne esenciálne médium (EMEM) je jedným z najčastejšie používaných bazálnych médií na kultiváciu širokého spektra cicavčích buniek, najmä adhezívnych bunkových línií. Toto klasické zloženie, pôvodne vyvinuté Harrym Eaglom, obsahuje esenciálne aminokyseliny, vitamíny a anorganické soli potrebné na podporu rastu primárnych buniek aj etablovaných bunkových línií za štandardných kultivačných podmienok. Táto pripravená na použitie, sterilne filtrovaná tekutá zmes je doplnená o Earleho vyvážený soľný roztok (EBSS), 2 mM L-glutamínu, D-glukózy (1,0 g/l) a 2,2 g/l hydrogenuhličitanu sodného (NaHCO₃), vďaka čomu je vhodné na použitie v atmosfére inkubátora s regulovaným obsahom CO₂ (zvyčajne 5 % CO₂). Súčasťou prípravku je fenolová červená, ktorá slúži ako indikátor pH, čo umožňuje pohodlné vizuálne sledovanie stavu kultivačného média počas kultivácie buniek. Kľúčové vlastnosti • Klasické zloženie Eagle’s MEM s Earleho vyváženým soľným roztokom (EBSS) • Obsahuje 2 mM L-glutamínu – pripravené na okamžité použitie • 2,2 g/l hydrogenuhličitanu sodného – pufrované pre inkubáciu pri 5 % CO₂ • S D-glukózou (1,0 g/l) ako primárnym zdrojom uhlíka • S fenolovou červenou ako indikátorom pH • Bez HEPES a bez pyruvátu sodného • Sterilne filtrované tekuté médium, pripravené na použitie • pH 7,0 – 7,6 Typické použitie EMEM podporuje kultiváciu širokej škály cicavčích bunkových línií, vrátane HeLa, HEK 293, Vero, MRC-5, L-929, BHK-21 a mnohých primárnych buniek. Medzi bežné použitia patria: • Rutinnú údržbu a expanziu adhezívnych bunkových línií • Pracovné postupy pri šírení vírusov a výrobe vakcín • Aplikácie v oblasti cytotoxicity a biologických testov • Štúdie transfekcie a expresie proteínov • Základný výskum v oblasti bunkovej a molekulárnej biológie Pre optimálny rast buniek sa EMEM zvyčajne dopĺňa 5–10 % fetálnym bovinným sérom (FBS) a v závislosti od bunkovej línie aj neesenciálnymi aminokyselinami (NEAA) a antibiotikami, ako je penicilín/streptomycín. Manipulácia a skladovanie Neotvorenú fľašu skladujte pri teplote +2 °C až +8 °C, chránenú pred svetlom. Po otvorení používajte za aseptických podmienok. L-glutamín v roztoku podlieha postupnej degradácii – pre dosiahnutie najlepších výsledkov odporúčame médium spotrebovať do 4 týždňov od otvorenia alebo v prípade dlhšieho skladovania ho pred použitím doplniť čerstvým L-glutamínom. Pred pridaním k bunkám nechajte médium zohriať na 37 °C. Kvalita Vyrobené podľa prísnych noriem kvality. Každá šarža je testovaná na sterilitu, pH, osmolalitu a hladiny endotoxínov, aby sa zabezpečil konzistentný výkon pri aplikáciách v bunkových kultúrach. Špecifikácie produktu Špecifikácia Podrobnosti Typ produktuMEM Kategória produktuMédiá pre bunkovú kultúru FormátTekuté SterilnéÁno Veľkosť500 ml L-glutamínS obsahom L-glutamínu (2 mM) GlukózaS glukózou (1,0 g/l) Hydrogénuhličitan sodnýS NaHCO₃ (2,2 g/l) HEPESBez HEPES Pyruvát sodnýBez pyruvátu sodného Fenolová červenáS fenolovou červenou Soľný roztokEarleho vyvážený soľný roztok (EBSS) pH7,0 – 7,6 Obsah endotoxínovNešpecifikované Skladovanie+2 °C až +8 °C Zloženie (zloženie na liter)

€25.00

bez DPH a poštovného

Mrazové médium CM-1 – 100 ml

Freeze Medium CM-1 od spoločnosti Cytion je najmodernejšie kryokonzervačné médium navrhnuté tak, aby zabezpečilo najvyššiu úroveň životaschopnosti a funkčnosti buniek po rozmrazení. Toto univerzálne médium je vhodné pre široké spektrum typov buniek, vrátane ľudských aj zvieracích buniek, čo z neho robí nevyhnutný nástroj pre rôznorodé výskumné aplikácie. Vďaka starostlivo vyváženému zloženiu kryoprotektantov a esenciálnych živín Freeze Medium CM-1 minimalizuje tvorbu ľadových kryštálov a bunkový stres počas procesu zmrazovania, čím zachováva integritu buniek. Kľúčové vlastnosti Freeze Medium CM-1 zahŕňajú: • Široká kompatibilita: Účinné pre širokú škálu typov buniek, vrátane primárnych buniek, kmeňových buniek a etablovaných bunkových línií. • Vysoká životaschopnosť: Optimalizované na maximalizáciu regenerácie a životaschopnosti buniek po rozmrazení, čím sa zabezpečujú spoľahlivé výsledky experimentov. • Pripravené na použitie: Pohodlne pripravené a sterilizované na okamžité použitie, čím sa skracuje čas prípravy a znižuje riziko kontaminácie. • Zvýšená stabilita: Udržuje konzistentný výkon za štandardných podmienok kryokonzervácie, čím zabezpečuje reprodukovateľné výsledky. • Dlhá trvanlivosť: CM-1 je kryokonzervačné médium obsahujúce sérum, pripravené na okamžité použitie, ktoré možno skladovať v chladničke až jeden rok. Použitie CM-1 na zmrazenie buniek Ak chcete použiť CM-1 na zmrazenie adhezívnych aj suspenzných buniek, postupujte podľa týchto krokov: • V prípade adhezívnych buniek ich premyte a oddeľte od kultivačného substrátu. V prípade suspenzných buniek prejdite priamo k ďalšiemu kroku. • Zrátajte bunky, aby ste sa uistili, že majú správnu koncentráciu. • Bunky odstreďte, aby sa usadili na dno, a potom ich resuspendujte v kryokonzervačnom médiu CM-1. • Resuspendované bunky preneste do kryovialiek. • Pred premiestnením buniek do dlhodobého skladovania použite metódu pomalého zmrazovania. Metóda Popis Kroky ❄️ Ručné zmrazenie Postup krok za krokom zahŕňajúci postupné znižovanie teploty s cieľom zabezpečiť životaschopnosť buniek. 1️⃣ Umístite bunky v mraziacom médiu do mrazničky s teplotou 4 °C na 40 minút. 2️⃣ Preložte do mrazničky s teplotou -80 °C na 24 hodín. 3️⃣ Bunky uchovávajte v tekutom dusíku na dlhodobé uchovanie. ❄️ Použitie zariadenia Mr. Frosty Praktické zariadenie, ktoré umožňuje kontrolovať rýchlosť zmrazovania bez potreby elektrickej energie. 1️⃣ Pripravte bunky v kryovialkách s mraziacim médiom. 2️⃣ Vložte kryovialky do nádoby Mr. Frosty. 3️⃣ Skladujte pri teplote -80 °C po dobu 24 hodín pred presunutím do tekutého dusíka. ❄️ Mraznička s kontrolovanou rýchlosťou Vysoko presná mraznička od spoločnosti Thermo Fisher alebo iných výrobcov určená na kontrolované znižovanie teploty. 1️⃣ Naprogramujte zariadenie tak, aby postupne znižovalo teplotu. 2️⃣ Vložte pripravené bunky do mrazničky. 3️⃣ Po ukončení mraziaceho cyklu preneste bunky do tekutého dusíka. • Kryovialy skladujte pri teplotách pod -130 °C alebo v tekutom dusíku na dlhodobé uchovávanie. Zložky • Obsahuje FBS, DMSO, glukózu, soli • Pufrovacia kapacita: pH = 7,2 až 7,6 Mrazové médium CM-1 od spoločnosti Cytion ponúka spoľahlivé riešenie pre kryokonzerváciu, ktoré zabezpečuje vysokú životaschopnosť a funkčnosť buniek po rozmrazení pre širokú škálu výskumných aplikácií.

€99.00

bez DPH a poštovného

Mrazové médium CM-1 – 50 ml

Freeze Medium CM-1 od spoločnosti Cytion je najmodernejšie kryokonzervačné médium navrhnuté tak, aby zabezpečilo najvyššiu úroveň životaschopnosti a funkčnosti buniek po rozmrazení. Toto univerzálne médium je vhodné pre široké spektrum typov buniek, vrátane ľudských aj zvieracích buniek, čo z neho robí nevyhnutný nástroj pre rôznorodé výskumné aplikácie. Vďaka starostlivo vyváženému zloženiu kryoprotektantov a esenciálnych živín Freeze Medium CM-1 minimalizuje tvorbu ľadových kryštálov a bunkový stres počas procesu zmrazovania, čím zachováva integritu buniek. Kľúčové vlastnosti Freeze Medium CM-1 zahŕňajú: • Široká kompatibilita: Účinné pre širokú škálu typov buniek, vrátane primárnych buniek, kmeňových buniek a etablovaných bunkových línií. • Vysoká životaschopnosť: Optimalizované na maximalizáciu regenerácie a životaschopnosti buniek po rozmrazení, čím sa zabezpečujú spoľahlivé výsledky experimentov. • Pripravené na použitie: Pohodlne pripravené a sterilizované na okamžité použitie, čím sa skracuje čas prípravy a znižuje riziko kontaminácie. • Zvýšená stabilita: Udržuje konzistentný výkon za štandardných podmienok kryokonzervácie, čím zabezpečuje reprodukovateľné výsledky. • Dlhá trvanlivosť: CM-1 je kryokonzervačné médium obsahujúce sérum, pripravené na okamžité použitie, ktoré možno skladovať v chladničke až jeden rok. Použitie CM-1 na zmrazenie buniek Ak chcete použiť CM-1 na zmrazenie adhezívnych aj suspenzných buniek, postupujte podľa týchto krokov: • V prípade adhezívnych buniek ich premyte a oddeľte od kultivačného substrátu. V prípade suspenzných buniek prejdite priamo k ďalšiemu kroku. • Zrátajte bunky, aby ste sa uistili, že majú správnu koncentráciu. • Bunky odstreďte, aby sa usadili na dno, a potom ich resuspendujte v kryokonzervačnom médiu CM-1. • Resuspendované bunky preneste do kryovialiek. • Pred premiestnením buniek do dlhodobého skladovania použite metódu pomalého zmrazovania. Metóda Popis Kroky ❄️ Ručné zmrazenie Postup krok za krokom zahŕňajúci postupné znižovanie teploty s cieľom zabezpečiť životaschopnosť buniek. 1️⃣ Umístite bunky v mraziacom médiu do mrazničky s teplotou 4 °C na 40 minút. 2️⃣ Preložte do mrazničky s teplotou -80 °C na 24 hodín. 3️⃣ Bunky uchovávajte v tekutom dusíku na dlhodobé uchovanie. ❄️ Použitie zariadenia Mr. Frosty Praktické zariadenie, ktoré umožňuje kontrolovať rýchlosť zmrazovania bez potreby elektrickej energie. 1️⃣ Pripravte bunky v kryovialkách s mraziacim médiom. 2️⃣ Vložte kryovialky do nádoby Mr. Frosty. 3️⃣ Skladujte pri teplote -80 °C po dobu 24 hodín pred presunutím do tekutého dusíka. ❄️ Mraznička s kontrolovanou rýchlosťou Vysoko presná mraznička od spoločnosti Thermo Fisher alebo iných výrobcov určená na kontrolované znižovanie teploty. 1️⃣ Naprogramujte zariadenie tak, aby postupne znižovalo teplotu. 2️⃣ Vložte pripravené bunky do mrazničky. 3️⃣ Po ukončení mraziaceho cyklu preneste bunky do tekutého dusíka. • Kryovialy skladujte pri teplotách pod -130 °C alebo v tekutom dusíku na dlhodobé uchovávanie. Zložky • Obsahuje FBS, DMSO, glukózu, soli • Pufrovacia kapacita: pH = 7,2 až 7,6 Mrazové médium CM-1 od spoločnosti Cytion ponúka spoľahlivé riešenie pre kryokonzerváciu, ktoré zabezpečuje vysokú životaschopnosť a funkčnosť buniek po rozmrazení pre širokú škálu výskumných aplikácií.

€59.00

bez DPH a poštovného

Hamovo médium F12K, obsah: 2,0 mM L-glutamínu, obsah: 2,0 mM pyruvátu sodného, obsah: 2,5 g/l NaHCO₃

Predstavujeme Hamovo médium F-12K (Kaighnovo), špecializovanú modifikáciu Hamovho média F-12, navrhnutú tak, aby spĺňala špecifické požiadavky biologického výskumu. Toto pokrokové médium ponúka výrazné výhody a zlepšuje kultiváciu primárnych ľudských hepatocytov, ako aj pečeňových buniek potkanov a kurčiat, najmä v podmienkach so zníženým obsahom séra. Hamovo médium F-12K (Kaighnovo) je starostlivo vyvinuté s cieľom optimalizovať podmienky kultivácie buniek. Vyznačuje sa obohateným zložením, ktoré poskytuje zvýšené hladiny esenciálnych zložiek, ako sú aminokyseliny a pyruvát sodný, ako aj ďalších prvkov vrátane putrescínu, tymidínu, hypoxantínu a zinku. Tieto prísady umožňujú výskumníkom doplniť médium minimálnym množstvom séra alebo definovanými zložkami pre špecifické typy buniek, čím sa uľahčuje dosiahnutie presných experimentálnych podmienok. Je potrebné poznamenať, že Hamovo médium F-12K (Kaighnovo) neobsahuje bielkoviny ani rastové faktory. V dôsledku toho je často potrebné doplniť rastové faktory a fetálne bovinné sérum (FBS), čo umožňuje výskumníkom prispôsobiť médium požiadavkám ich konkrétnych bunkových línií. Pre dosiahnutie optimálnych výsledkov je potrebné starostlivo optimalizovať koncentráciu FBS pre každú bunkovú líniu, čím sa zabezpečí optimálny rast a funkčnosť buniek. Na udržanie fyziologického pH sa v médiu Ham's F-12K (Kaighn's) používa pufrovací systém na báze hydrogenuhličitanu sodného (2,5 g/l), čo si počas kultivácie vyžaduje kontrolované prostredie s obsahom 5–10 % CO₂. Tým sa zabezpečí, že pH média zostane v ideálnom rozmedzí pre rast a životaschopnosť buniek. Kontrola kvality • pH = 7,2 ± 0,02 pri 20–25 °C. • Každá šarža bola testovaná na sterilitu a neprítomnosť mykoplazmy a baktérií. Skladovanie • Skladujte v chladničke pri teplote +2 °C až +8 °C na tmavom mieste. Zmrazenie, ako aj ohriatie na teplotu až +37 °C znižujú kvalitu produktu. • Nezahrievajte médium na teplotu vyššiu ako 37 °C a nepoužívajte nekontrolovateľné zdroje tepla (napr. mikrovlnné rúry). • Ak sa má použiť len časť média, odoberte toto množstvo z fľaše a nechajte ho zohriať na izbovú teplotu. • Skladovateľnosť všetkých médií okrem základného média je 8 týždňov od dátumu výroby. Zloženie Zložky mg/l Anorganické soli Chlorid vápenatý x 2H₂O 135,24 Síran meďnatý (II) x 5H₂O 0,00 Síran železnatý x 7H₂O 0,83 Chlorid horečnatý x 6H₂O 105,72 Síran horečnatý x 7H₂O 394,49 Chlorid draselný 283,29 Dihydrogénfosforečnan draselný 58,52 Chlorid sodný 7597,20 bezvodý di-hydrogénfosforečnan sodný 115,02 Síran zinočnatý x 7H₂O 0,14 Ostatné zložky D(+)-glukóza bezvodá 1260,00 Hypoxantín 4,08 Kyselina DL-α-lipoová 0,21 Fenolová červená 3,00 Putrescín x 2HCl 0,32 Pyruvát sodný 220,00 NaHCO₃ 2500,00 Tymidín 0,73 Aminokyseliny L-alanín 17,82 L-arginín x HCl 421,40 L-asparagín x H₂O 30,02 Kyselina L-asparagová 26,62 L-cysteín x HCl x H₂O 70,24 L-glutamín 292,20 Kyselina L-glutámová 29,42 Glycín 15,01 L-histidín x HCl x H₂O 41,92 L-izoleucín 7,87 L-leucín 26,24 L-lyzín x HCl 73,04 L-metionín 8,95 L-fenylalanín 9,91 L-prolín 69,06 L-serín 21,02 L-treonín 23,82 L-tryptofán 4,08 L-tyrozín 10,87 L-valín 23,42 Vitamíny D(+)-biotín 0,07 D-pantotenát vápenatý 0,48 Cholínchlorid 13,96 Kyselina listová 1,32 myo-inozitol 18,02 Nikotínamid 0,04 Pyridoxín x HCl 0,06 Riboflavín 0,04 Tiamín x HCl 0,34 Vitamín B12 1,36

€108.00

bez DPH a poštovného

Hamovo médium F12, obsah: 1,0 mM stabilného glutamínu, obsah: 1,0 mM pyruvátu sodného, obsah: 1,176 g/l NaHCO₃

Hamovo médium F-12, známe aj ako Hamova živná zmes F-12, je široko používané základné médium určené špeciálne pre bunkové kultúry. Rozsiahlo sa využíva na bezsérumové kultivovanie jednotlivých buniek z vaječníkov čínskeho škrečka (CHO), pľúcnych buniek a myších L-buniek. Okrem toho je Ham's F-12 preferovaným médiom pre test klonálnej toxicity (CTA). Jednou z jeho významných výhod je schopnosť podporovať rast buniek bez potreby dopĺňania séra. Tým sa eliminuje potenciálny vplyv zložiek séra, čo zaručuje konzistentné a spoľahlivé výsledky experimentov. Vďaka bezsérovému kultivačnému prostrediu poskytuje médium Ham's F-12 výskumníkom väčšiu kontrolu nad ich výskumom. Ďalšou kľúčovou vlastnosťou kultivačného média Ham's F-12 je jeho vhodnosť na kultiváciu jednotlivých buniek. Vďaka tomu je vynikajúcou voľbou pre širokú škálu bunkových línií, vrátane buniek CHO, pľúcnych buniek a myších L-buniek. Optimalizované zloženie živín v médiu uľahčuje efektívne priľnutie a rast jednotlivých buniek, čo umožňuje vytvorenie homogénnych bunkových kultúr s lepšou reprodukovateľnosťou. Okrem toho sa médium Ham's F-12 presadilo ako preferované médium pre test klonálnej toxicity (CTA). Tento test zohráva kľúčovú úlohu pri hodnotení cytotoxických účinkov látok na bunky. Využitím média Ham's F-12 v teste CTA môžu výskumníci presne vyhodnotiť vplyv rôznych zlúčenín alebo ošetrení na jednotlivé bunky, čím získajú cenné poznatky o toxikologických profiloch. Kontrola kvality • pH = 7,2 ± 0,02 pri 20–25 °C. • Každá šarža bola testovaná na sterilitu a neprítomnosť mykoplazmy a baktérií. Skladovanie • Skladujte v chladničke pri teplote +2 °C až +8 °C na tmavom mieste. Zmrazenie a ohrievanie na teplotu až +37 °C znižujú kvalitu produktu. • Nezahrievajte médium na teplotu vyššiu ako 37 °C a nepoužívajte nekontrolovateľné zdroje tepla (napr. mikrovlnné rúry). • Ak sa má použiť len časť média, odoberte toto množstvo z fľaše a nechajte ho zohriať na izbovú teplotu. • Doba použiteľnosti všetkých médií s výnimkou základného média je 8 týždňov od dátumu výroby. Zloženie Zložky mg/l Anorganické soli Chlorid vápenatý x 2H₂O 44,00 Síran meďnatý (II) x 5H₂O 0,00 Síran železnatý x 7H₂O 0,83 Chlorid horečnatý x 6H₂O 122,00 Chlorid draselný 223,65 Chlorid sodný 7599,00 bezvodý hydrogénfosforečnan disodný 142,04 Síran zinočnatý x 7H₂O 0,86 Ostatné zložky D(+)-glukóza bezvodá 1801,60 Hypoxantín 4,08 Kyselina linolová 0,08 Kyselina DL-α-lipoová 0,21 Fenolová červená 1,20 Putrescín x 2HCl 0,16 Pyruvát sodný 110,00 Tymidín 0,73 NaHCO₃ 1176,00 Aminokyseliny L-alanín 8,91 L-arginín x HCl 210,70 L-asparagín x H₂O 15,01 Kyselina L-asparagová 13,31 L-cysteín x HCl x H₂O 35,12 L-alanyl-L-glutamín 217,30 Kyselina L-glutámová 14,71 Glycín 7,51 L-histidín x HCl x H₂O 20,96 L-izoleucín 3,94 L-leucín 13,12 L-lyzín x HCl 36,54 L-metionín 4,48 L-fenylalanín 4,96 L-prolín 34,53 L-serín 10,51 L-treonín 11,91 L-tryptofán 2,04 L-tyrozín 5,44 L-valín 11,71 Vitamíny D(+)-biotín 0,01 D-pantotenát vápenatý 0,24 Cholínchlorid 13,96 Kyselina listová 1,32 myo-inozitol 18,02 Nikotínamid 0,04 Pyridoxín x HCl 0,06 Riboflavín 0,04 Tiamín x HCl 0,34 Vitamín B12 1,36

€25.00

bez DPH a poštovného

IMDM, w: 4.5 g/L Glucose, w: 4 mM L-Glutamine, w: 25 mM HEPES, w: 1.0 mM Sodium pyruvate, w: 3.024 g/L NaHCO3

Iscove's Modified Dulbecco's Medium (IMDM) is a complex and enriched growth medium for cell culture. IMDM is a modification of DMEM containing selenium and has additional amino acids, vitamins, and inorganic salts compared to DMEM. It lacks iron and requires supplementation with Fetal Bovine Serum (FBS). IMDM uses a sodium bicarbonate buffer system and requires a 5-10% CO2 environment to maintain physiological pH. IMDM is well suited for rapidly proliferating, high-density cell cultures, including Jurkat, COS-7, and macrophage cells. The various modifications of IMDM available for a range of cell culture applications can be found using the media selector tool. Liquid media provide essential nutrients for all cell culture applications. Each of our high-quality cell culture media is manufactured according to the initially published formula or modifications necessary to the consistent performance and stability of the culture medium. IMDM vs. DMEM IMDM contains potassium nitrate instead of ferric nitrate and HEPES and sodium pyruvate. The additional components in IMDM make it more suitable for specialized cell types and specific applications than DMEM. IMDM vs. RPMI IMDM and RPMI have different formulations that may be relevant for PMA/ionomycin stimulation. One significant difference is the concentration of Ca2+. While RPMI contains 0.42 mM Ca2+, IMDM contains 1.49 mM. Quality control • pH = 7.2 +/- 0.02 at 20-25°C. • Each lot has been tested for sterility and absence of mycoplasma and bacteria. Maintenance • Keep refrigerated at +2°C to +8°C in the dark. Freezing and warming up to +37° C minimize the quality of the product. • Do not heat the medium to more than 37° C or use uncontrollable sources of heat (e.g., microwave appliances). • If only a part of the medium is to be used, remove this amount from the bottle and warm it up at room temperature. • Shelf life for any medium except for the basic medium is 8 weeks from the date of manufacture. Composition Components mg/L Inorganic Salts Calcium chloride x 2 H2O 219,00 Potassium chloride 330,00 Potassium nitrate 0.076 Magnesium sulfate anhydrous 97,73 Sodium chloride 4,505.00 Sodium dihydrogen phosphate anhydrous 109,00 Sodium selenite 0,02 Other Components D(+)-Glucose anhydrous 4,500.00 HEPES 5,958.00 Sodium pyruvate 110,00 Phenol red 15,00 Amino Acids L-Alanine 25,00 L-Arginine x HCl 84,00 L-Asparagine x H2O 25,00 L-Aspartic acid 30,00 L-Cystine x 2HCl 91,24 L-Glutamine 584,00 L-Glutamic acid 75,00 Glycine 30,00 L-Histidine x HCl x H2O 42,00 L-Isoleucine 104,80 L-Leucine 104,80 L-Lysine x HCl 146,20 L-Methionine 30,00 L-Phenylalanine 66,00 L-Proline 40,00 L-Serine 42,00 L-Threonine 95,20 L-Tryptophan 16,00 L-Tyrosine x 2Na 104,20 L-Valine 93,60 Vitamins D(+)-Biotin 0.013 D-Calcium pantothenate 4,00 Choline chloride 4,00 Folic acid 4,00 myo-Inositol 7,20

€25.00

bez DPH a poštovného

McCoys 5A medium (modifikované), hm.: 3,0 g/l glukózy, hm.: stabilný glutamín, hm.: 2,0 mM pyruvátu sodného, hm.: 2,2 g/l NaHCO₃

McCoy's 5A Medium je vysoko odporúčané a špecializované médium určené na podporu rastu a replikácie vírusov v primárnych bunkových kultúrach. Získalo si značné uznanie vďaka svojej výnimočnej výkonnosti v rôznych aplikáciách biologického výskumu. Jednou z významných aplikácií média McCoy's 5A je jeho využitie pri kultivácii bunkových línií karcinómu hrubého čreva u človeka. Konkrétne sa používa pri štúdiu receptora spojeného s G-proteínom obsahujúceho opakujúce sa sekvencie bohaté na leucin (LGR5) a jeho úlohy pri metastázovaní rakoviny hrubého čreva. Toto médium sa úspešne používa pri kultivácii viacerých bunkových línií karcinómu hrubého čreva, vrátane HCT116, RKO, FET, CBS, HCT116b a TENN, čo umožňuje výskumníkom hlbšie preskúmať mechanizmy, ktoré sú základom metastázovania rakoviny hrubého čreva. Okrem využitia vo výskume rakoviny sa médium McCoy's 5A osvedčilo ako nenahraditeľné pri štúdiu osteoblastov. Výskumníci skúmajúci iónovú reaktivitu hydroxyapatitu s nedostatkom vápnika v štandardných bunkových kultivačných médiách využili toto médium na kultiváciu osteoblastov. Toto využitie prispelo k lepšiemu pochopeniu interakcií medzi osteoblastmi a hydroxyapatitom s nedostatkom vápnika, čím sa podporil pokrok v oblasti výskumu kostí. McCoyovo médium 5A bolo starostlivo vyvinuté úpravou aminokyselín nachádzajúcich sa v bazálnom médiu Eagle s cieľom poskytnúť optimálnu podporu pre bunky pečeňových nádorov. Vďaka tomuto obohatenému zloženiu je vhodné pre širokú škálu etablovaných bunkových línií, ako aj primárnych buniek, čo ďalej zvyšuje jeho univerzálnosť a použiteľnosť v rôznych výskumných prostrediach. Pestovacie médium McCoy's 5A má biochemické a fyziologické účinky, ktoré presahujú rámec buniek nádorov pečene. Úspešne sa používa na podporu rastu v primárnych kultúrach kostnej drene, kože, ďasien, obličiek, omenta, nadobličiek, pľúc, sleziny, embryí potkanov a iných typov buniek. Tento široký rozsah aplikácií svedčí o širokej využiteľnosti média McCoy 5A pri podpore rastu a udržaní rôznych typov buniek pre komplexný biologický výskum. Zloženie Toto médium McCoy's 5A (modifikované) obsahuje 3,0 g/l glukózy, stabilný glutamín, 2,0 mM pyruvátu sodného a 2,2 g/l NaHCO3. Kontrola kvality • pH = 7,2 ± 0,02 pri 20–25 °C. • Každá šarža bola testovaná na sterilitu a neprítomnosť mykoplazmy a baktérií. Skladovanie • Skladujte v chladničke pri teplote +2 °C až +8 °C na tmavom mieste. Zmrazenie a ohriatie na teplotu až +37 °C znižujú kvalitu produktu. • Nezahrievajte médium na teplotu vyššiu ako 37 °C a nepoužívajte nekontrolovateľné zdroje tepla (napr. mikrovlnné rúry). • Ak sa má použiť len časť média, odoberte toto množstvo z fľaše a nechajte ho zohriať na izbovú teplotu. • Skladovateľnosť všetkých médií s výnimkou základného média je 6 až 8 týždňov od dátumu otvorenia. Zloženie Zložky mg/l Anorganické soliChlorid vápenatý x 2H₂O132,00 Síran horečnatý97,67 Chlorid draselný400,00 Chlorid sodný6 460,00 Hydrogénfosforečnan disodný (bezvodý)504,00 Ostatné zložkyD(+)-glukóza (bezvodá)3 000,00 Glutatión (redukovaný)0,50 Mäsový pepton600,00 Fenolová červená, sodná soľ11,00 AminokyselinyL-alanín13,36 L-arginín x HCl42,14 L-asparagín x H₂O45,03 Kyselina L-asparagová19,97 L-cysteín x HCl x H₂O31,75 L-glutamín (stabilný)219,15 Kyselina L-glutámová22,07 Glycín7,51 L-histidín x HCl x H₂O20,96 L-hydroxyprolín19,67 L-izoleucín39,36 L-leucín39,36 L-lyzín x HCl36,54 L-metionín14,92 L-fenylalanín16,52 L-prolín17,27 L-serín26,28 L-treonín17,87 L-tryptofán3,06 L-tyrozín, disodná soľ26,10 L-valín17,57 VitamínyKyselina p-aminobenzoová1,00 Kyselina askorbová0,56 D(+)-biotín0,20 D-pantotenát vápenatý0,20 Cholínchlorid5,00 Kyselina listová10,00 myo-inozitol36,00 Nikotínamid0,50 Kyselina nikotínová0,50 Pyridoxal HCl0,50 Pyridoxín HCl0,50 Riboflavín0,20 Tiamín HCl0,20 Vitamín B122,00

€30.00

bez DPH a poštovného

Prostredie 199, obsah: 2,7 mM stabilného glutamínu, obsah: 2,2 g/l NaHCO₃, obsah: EBSS

Medium 199 je univerzálne a široko používané kultivačné médium, ktoré bolo špeciálne vyvinuté na kultiváciu primárnych explantátov. Toto komplexné médium kombinuje esenciálne vitamíny, aminokyseliny a ďalšie faktory, čím poskytuje plne definovaný zdroj živín pre rôzne typy buniek. Je obzvlášť vhodné pre netransformované bunky, čo z neho robí neoceniteľný nástroj pre biologický výskum. Médium 199 ponúka široké spektrum uplatnení v tejto oblasti. Dokáže účinne udržiavať komplex kumulu a oocytu (COC) a podporovať in vitro dozrievanie oocytov. Okrem toho sa používa na preplachovanie odsávacích hadičiek počas odberu vajíčok od kráv plemena German Holstein. Médium 199 slúži aj ako vynikajúce médium na kultiváciu srdcových endoteliálnych buniek pochádzajúcich z potkanov. Tieto aplikácie demonštrujú všestrannosť a prispôsobivosť média 199 rôznym experimentálnym potrebám. História Vývoj média 199 v 50. rokoch 20. storočia znamenal významný pokrok v oblasti kultivačných médií. Pred jeho zavedením sa mnohé kultivačné médiá spoliehali na produkty živočíšneho pôvodu a tkanivové extrakty. Morgan a jeho kolegovia však v tejto oblasti spôsobili revolúciu vytvorením úplne definovaného nutričného zdroja pre bunkové kultúry. Prostredníctvom svojich experimentov s rôznymi kombináciami vitamínov, aminokyselín a ďalších faktorov objavili výnimočné vlastnosti kultivačného média 199 podporujúce rast. Kontrola kvality • pH = 7,2 ± 0,02 pri 20–25 °C. • Každá šarža bola testovaná na sterilitu a neprítomnosť mykoplazmy a baktérií. Skladovanie • Skladujte v chladničke pri teplote +2 °C až +8 °C na tmavom mieste. Zmrazenie a ohrievanie na teplotu až +37 °C znižujú kvalitu produktu. • Nezahrievajte médium na teplotu vyššiu ako 37 °C a nepoužívajte nekontrolovateľné zdroje tepla (napr. mikrovlnné rúry). • Ak sa má použiť len časť média, odoberte toto množstvo z fľaše a nechajte ho zohriať na izbovú teplotu. • Doba použiteľnosti všetkých médií s výnimkou základného média je 8 týždňov od dátumu výroby. Zloženie Zložky mg/l Anorganické soli Chlorid vápenatý x 2H₂O 264,92 Dusičnan železa (III) x 9H₂O 0,72 Síran horečnatý 97,67 Chlorid draselný 400,00 Acetát sodný x 3H₂O 82,95 Chlorid sodný 6 800,00 Dihydrogénfosforečnan sodný x H₂O 140,00 Ostatné zložky Adenín sulfát 10,00 AMP 0,20 ATP 1,00 Cholesterol 0,20 2'-Deoxyribóza 0,50 D(+)-glukóza bezvodá 1 000,00 Glutatión (červený) 0,05 Guanín x HCl 0,30 Hypoxantín 0,30 Fenolová červená 10,00 D-ribóza 0,50 Tymín 0,30 Tween 80 4,90 Uracil 0,30 Xantín 0,30 NaHCO₃ 2 200,00 Aminokyseliny L-alanín 25,00 L-arginín x HCl 70,00 Kyselina L-asparagová 30,00 L-cysteín x HCl x H₂O 0,10 L-cystín 20,00 L-glutamín stabilný 149,00 Kyselina L-glutámová 67,00 Glycín 50,00 L-histidín x HCl x H₂O 21,88 L-hydroxyprolín 10,00 L-izoleucín 20,00 L-leucín 60,00 L-lyzín x HCl 70,00 L-metionín 15,00 L-fenylalanín 25,00 L-prolín 40,00 L-serín 25,00 L-treonín 30,00 L-tryptofán 10,00 L-tyrozín 40,00 L-valín 25,00 Vitamíny 4-aminobenzoová kyselina 0,05 Kyselina askorbová 0,05 D(+)-biotín 0,01 Kalciferol 0,10 D-pantotenát vápenatý 0,01 Cholínchlorid 0,50 Kyselina listová 0,01 myo-inozitol 0,05 Menadión 0,01 Kyselina nikotínová 0,025 Nikotinamid 0,025 Pyridoxal x HCl 0,025 Pyridoxol x HCl 0,025 Riboflavín 0,01 Fosfát DL-α-tokoferolu, sodná soľ 0,01 Tiamín x HCl 0,01 Vitamín A acetát 0,14

€40.00

bez DPH a poštovného

Rastové médium pre bunky NCI-H295R

Objavte pokročilé kultivačné médium NCI-H295R, odborné vyvinutý živný roztok špeciálne navrhnutý na podporu rastu a udržania savčích bunkových línií, vrátane špecializovaných buniek NCI-H295R. Toto médium vyniká jedinečnou zmesou Dulbeccovho modifikovaného Eagleovho média (DMEM) a Hamovho F-12 (živinová zmes F-12) v presnom pomere 1:1, obohatenou o esenciálne doplnky, ktoré spĺňajú zložité požiadavky bunkovej kultúry. Vylepšené zloženie pre vynikajúci výkon bunkovej kultúry • Doplnkové základné zloženie: Základné médium je už samo o sebe bohaté, pričom kombinuje vysoké koncentrácie aminokyselín a vitamínov z DMEM s rôznorodými živinami z Ham's F-12. K tejto silnej zmesi sme pridali 5 % fetálneho bovinného séra (FBS), ktoré poskytuje kľúčové rastové faktory, hormóny a proteíny. • Prispôsobené prísady: Okrem FBS je toto médium obohatené o kľúčové doplnky, medzi ktoré patrí inzulín, transferín, bovinný sérový albumín, kyselina selénová a kyselina linolová. Tieto prísady zohľadňujú špecifické požiadavky buniek a podporujú zvýšený rast buniek, metabolické funkcie a celkové zdravie. • Posilnenie L-glutamínom: Prítomnosť L-glutamínu ďalej zvyšuje účinnosť média, podporuje základné metabolické procesy a stimuluje silnú bunkovú proliferáciu. Optimalizované pre bunkovú kultúru • Prostredie s kontrolovaným pH: Vďaka bikarbonátovému pufrovému systému a indikátoru fenolovej červenej zabezpečuje médium stabilné pH prostredie. Je optimalizované pre atmosféru s 5 % CO₂, čo umožňuje presné monitorovanie a úpravu pH. • Kvalita a čistota: Každá šarža základného média prechádza prísnymi testami na sterilitu, prítomnosť mykoplazmy a baktérií, čím sa zaručuje integrita média. Vďaka médiu s udržiavaným pH sa môžete spoľahnúť na konzistentnú kvalitu a výkonnosť tohto média. Manipulácia a skladovanie Kvalitu média zachovajte skladovaním v chladničke pri teplote +2 °C až +8 °C, chránené pred svetlom. Aby ste zachovali jeho účinnosť, vyhnite sa extrémnym podmienkam, ako je zmrazenie alebo prehriatie. V prípade čiastočného použitia potrebné množstvo jemne zohrejte na izbovú teplotu, pričom sa uistite, že médium dosiahne vhodný stav bez poškodenia jeho zložiek. Trvanlivosť S trvanlivosťou 8 týždňov od dátumu výroby je kultivačné médium NCI-H295R spoľahlivou voľbou pre vaše potreby v oblasti bunkových kultúr, ktorá zabezpečí vitalitu a produktivitu vášho výskumu.

€150.00

bez DPH a poštovného

RPMI 1640, obsah: 2,0 mM stabilného glutamínu, obsah: 2,0 g/l NaHCO₃

Kultivačné médium RPMI 1640, známe aj ako médium RPMI, je veľmi univerzálne kultivačné médium, ktoré sa v biologickom výskume široko využíva na kultiváciu rôznych cicavčích buniek. Toto médium, ktoré v roku 1966 vyvinuli George E. Moore, Robert E. Gerner a H. Addison Franklin v renomovanom Roswell Park Comprehensive Cancer Center, získalo svoj názov podľa miesta svojho vzniku – Roswell Park Memorial Institute (RPMI). Pôvodne bolo médium RPMI 1640 navrhnuté na podporu rastu ľudských leukemických buniek v suspenzných aj monovrstvových kultúrach, avšak vďaka úpravám zo strany výskumníkov a komerčných dodávateľov sa vyvinulo tak, že je vhodné pre širokú škálu cicavčích buniek. Je mimoriadne kompatibilné s bunkovými líniami, ako sú HeLa, Jurkat, MCF-7, PC12, PBMC, astrocyty a karcinómy. Kultivačné médium RPMI 1640 sa odlišuje od iných kultivačných médií vďaka svojmu jedinečnému zloženiu. Obsahuje značné množstvo fosfátov, aminokyselín a vitamínov. Predovšetkým obsahuje biotín, vitamín B12 a PABA, ktoré chýbajú v Eagleovom minimálnom esenciálnom médiu (Eagle's Minimal Essential Medium) alebo v Dulbeccovom modifikovanom Eagleovom médiu (Dulbecco's Modified Eagle Medium). Okrem toho médium RPMI 1640 vykazuje výrazne zvýšené koncentrácie vitamínov inozitolu a cholínu. Neobsahuje však bielkoviny, lipidy ani rastové faktory. V dôsledku toho je na zabezpečenie optimálnych podmienok pre rast buniek zvyčajne potrebné doplnenie 10 % fetálneho bovinného séra (FBS). Pufrovací systém média RPMI 1640 je založený na hydrogenuhličitane sodnom a na udržanie fyziologicky vhodného pH vyžaduje prostredie s obsahom 5–10 % CO₂. Prítomnosť redukčného činidla glutatiónu ďalej odlišuje toto médium od ostatných. Kontrola kvality • Sterilne filtrované Skladovanie a trvanlivosť • Skladujte pri teplote +2 °C až +8 °C, chránené pred svetlom. • Po otvorení skladujte pri teplote 4 °C a spotrebujte do 6–8 týždňov. Prepravné podmienky • Okolitá teplota Uchovávanie • Skladujte v chladničke pri teplote +2 °C až +8 °C v tme. Vyhnite sa zmrazeniu a častému otepľovaniu na +37 °C, pretože to znižuje kvalitu produktu. • Nezahrievajte médium nad 37 °C a nepoužívajte nekontrolované zdroje tepla, ako sú mikrovlnné rúry. • Ak sa má použiť len časť média, odoberte potrebné množstvo a pred použitím ho zahrejte na izbovú teplotu. Zloženie Kategória Zložky Koncentrácia (mg/l) Aminokyseliny Glycín 10,00 L-alanyl-L-glutamín 434,40 L-arginín 200,00 L-asparagínH2O 56,82 Kyselina L-asparagová 20,00 L-cystín 2HCl 65,20 Kyselina L-glutámová 20,00 L-histidín HClH₂O 20,27 L-hydroxy-L-prolín 20,00 L-izoleucín 50,00 L-leucín 50,00 L-lyzín HCl 40,00 L-metionín 15,00 L-fenylalanín 15,00 L-prolín 20,00 L-serín 30,00 L-treonín 20,00 L-tryptofán 5,00 L-tyrozín 2Na2H₂O 28,83 L-valín 20,00 Vitamíny p-aminobenzoová kyselina 1,00 D-biotín 0,20 Cholínchlorid 3,00 D-pantotenát vápenatý 0,25 Kyselina listová 1,00 myo-inozitol 35,00 Nikotínamid 1,00 Pyridoxín HCl 1,00 Riboflavín 0,20 Tiamín HCl 1,00 VitamínB12 0,005 Anorganické soli Ca(NO₃)₂4H₂O 100,00 KCl 400,00 MgSO₄7H₂O 100,00 NaCl 6000,00 NaHCO₃ 2000,00 Na₂HPO₄ 800,00 Ostatné zložky D-glukóza 2000,00 L-glutatión redukovaný 1,00 Fenolová červená, sodná soľ 5,30

€25.00

bez DPH a poštovného