Tartalomra ugrás

Média és reagensek

40 termékek

Accutase Cell Detachment Solution - 100 ml

Accutase Cell Detachment Solution with EDTA and Phenol Red – 100 ml Accutase is a ready-to-use, sterile-filtered cell detachment solution designed as a gentle alternative to trypsin/EDTA for dissociating adherent mammalian cells from standard tissue culture plasticware and adhesion-coated surfaces. It combines proteolytic and collagenolytic enzyme activity in a balanced salt solution to deliver effective yet controlled dissociation, preserving cell-surface proteins and supporting high post-passage viability and rapid reattachment. The Accutase formulation is based on Dulbecco’s phosphate-buffered saline (DPBS) with EDTA and phenol red as a visual pH indicator. The enzymes are of non-mammalian and non-bacterial origin, making Accutase particularly well suited to stem cell research, vaccine workflows, and any application where animal- or microbially-derived contaminants must be minimised. The solution auto-inhibits at 37 °C, so no neutralising reagent or serum-containing medium is required after detachment – cells can be transferred directly into fresh medium. Key Features • Ready-to-use 1x sterile-filtered liquid – no dilution or reconstitution required • Combined proteolytic and collagenolytic enzyme activity for gentle dissociation • Each batch standardised to a defined dissociation activity for lot-to-lot consistency • Non-mammalian and non-bacterial enzyme origin • Auto-inhibits at 37 °C – no neutralising solution needed • Formulated in Dulbecco’s PBS with EDTA • Phenol red included as visual pH indicator • pH 6.8 – 7.8 Typical Applications Accutase gently dissociates a wide variety of adherent and sensitive cell types, including human embryonic stem cells (hESCs), human induced pluripotent stem cells (iPSCs), neural stem cells, primary neurons, and routinely cultured adherent lines such as HeLa, HEK 293, CHO, MDCK, Vero, NIH/3T3, BHK-21 and A549. Typical use cases include: • Routine subculture and passaging of adherent mammalian cells • Gentle single-cell dissociation of hESCs, iPSCs and other sensitive lines • Sample preparation for flow cytometry and FACS analysis • Analysis of cell-surface markers where epitope integrity matters • Cell migration, proliferation and apoptosis assays • Quiescence assays by serum starvation and oncogene transfection studies • Tumor cell and neural crest cell migration assays • Production scale-up in bioreactor workflows For routine work, apply approximately 10 ml of Accutase per 75 cm2 of culture surface and incubate for 5–10 minutes at room temperature. The optimal incubation time should be determined for each cell line and should not exceed one hour. Prior to addition, rinse the cell layer with a Ca2+/Mg2+-free salt solution such as DPBS without calcium and magnesium to remove residual serum and divalent cations. Handling & Storage Store the unopened bottle frozen at -15 °C or below. Thaw either at room temperature or overnight at +2 °C to +8 °C. Do not thaw Accutase in a 37 °C water bath, as elevated temperatures reduce enzyme activity. After thawing, the solution can be stored for up to 2 months at +2 °C to +8 °C; do not store at room temperature. Do not pre-warm the reagent to 37 °C before application – add it directly to washed cells at room temperature. For long-term shelf life, single-use aliquoting is recommended to avoid repeated thaw cycles. Always work under aseptic conditions. Quality Manufactured under strict quality standards. Each batch of Accutase is sterile-filtered and tested for sterility, pH, appearance and dissociation activity to ensure consistent, reproducible performance from lot to lot. Product Specifications Specification Detail Product typeCell detachment / dissociation reagent FormatSterile-filtered liquid, ready-to-use Volume100 ml Working concentration1x (ready-to-use) Enzyme activityCombined proteolytic and collagenolytic Enzyme originNon-mammalian and non-bacterial Buffer systemDulbecco’s PBS with EDTA pH indicatorPhenol red pH range6.8 – 7.8 AppearanceClear, pale red to orange solution Storage temperature-15 °C or below Stability after thawingUp to 2 months at +2 °C to +8 °C Recommended use volume~10 ml per 75 cm2 culture surface Typical incubation time5 – 10 minutes at room temperature Shipping conditionsFrozen on dry ice Intended useFor research use and further manufacturing only Formulation (Composition per Liter) Accutase is a registered trademark of Innovative Cell Technologies, Inc.

€75.00

adó és szállítási költség nélkül

Accutase Cell Detachment Solution - 500 ml

Accutase Cell Detachment Solution with EDTA and Phenol Red – 100 ml Accutase is a ready-to-use, sterile-filtered cell detachment solution designed as a gentle alternative to trypsin/EDTA for dissociating adherent mammalian cells from standard tissue culture plasticware and adhesion-coated surfaces. It combines proteolytic and collagenolytic enzyme activity in a balanced salt solution to deliver effective yet controlled dissociation, preserving cell-surface proteins and supporting high post-passage viability and rapid reattachment. The Accutase formulation is based on Dulbecco’s phosphate-buffered saline (DPBS) with EDTA and phenol red as a visual pH indicator. The enzymes are of non-mammalian and non-bacterial origin, making Accutase particularly well suited to stem cell research, vaccine workflows, and any application where animal- or microbially-derived contaminants must be minimised. The solution auto-inhibits at 37 °C, so no neutralising reagent or serum-containing medium is required after detachment – cells can be transferred directly into fresh medium. Key Features • Ready-to-use 1x sterile-filtered liquid – no dilution or reconstitution required • Combined proteolytic and collagenolytic enzyme activity for gentle dissociation • Each batch standardised to a defined dissociation activity for lot-to-lot consistency • Non-mammalian and non-bacterial enzyme origin • Auto-inhibits at 37 °C – no neutralising solution needed • Formulated in Dulbecco’s PBS with EDTA • Phenol red included as visual pH indicator • pH 6.8 – 7.8 Typical Applications Accutase gently dissociates a wide variety of adherent and sensitive cell types, including human embryonic stem cells (hESCs), human induced pluripotent stem cells (iPSCs), neural stem cells, primary neurons, and routinely cultured adherent lines such as HeLa, HEK 293, CHO, MDCK, Vero, NIH/3T3, BHK-21 and A549. Typical use cases include: • Routine subculture and passaging of adherent mammalian cells • Gentle single-cell dissociation of hESCs, iPSCs and other sensitive lines • Sample preparation for flow cytometry and FACS analysis • Analysis of cell-surface markers where epitope integrity matters • Cell migration, proliferation and apoptosis assays • Quiescence assays by serum starvation and oncogene transfection studies • Tumor cell and neural crest cell migration assays • Production scale-up in bioreactor workflows For routine work, apply approximately 10 ml of Accutase per 75 cm2 of culture surface and incubate for 5–10 minutes at room temperature. The optimal incubation time should be determined for each cell line and should not exceed one hour. Prior to addition, rinse the cell layer with a Ca2+/Mg2+-free salt solution such as DPBS without calcium and magnesium to remove residual serum and divalent cations. Handling & Storage Store the unopened bottle frozen at -15 °C or below. Thaw either at room temperature or overnight at +2 °C to +8 °C. Do not thaw Accutase in a 37 °C water bath, as elevated temperatures reduce enzyme activity. After thawing, the solution can be stored for up to 2 months at +2 °C to +8 °C; do not store at room temperature. Do not pre-warm the reagent to 37 °C before application – add it directly to washed cells at room temperature. For long-term shelf life, single-use aliquoting is recommended to avoid repeated thaw cycles. Always work under aseptic conditions. Quality Manufactured under strict quality standards. Each batch of Accutase is sterile-filtered and tested for sterility, pH, appearance and dissociation activity to ensure consistent, reproducible performance from lot to lot. Product Specifications Specification Detail Product typeCell detachment / dissociation reagent FormatSterile-filtered liquid, ready-to-use Volume100 ml Working concentration1x (ready-to-use) Enzyme activityCombined proteolytic and collagenolytic Enzyme originNon-mammalian and non-bacterial Buffer systemDulbecco’s PBS with EDTA pH indicatorPhenol red pH range6.8 – 7.8 AppearanceClear, pale red to orange solution Storage temperature-15 °C or below Stability after thawingUp to 2 months at +2 °C to +8 °C Recommended use volume~10 ml per 75 cm2 culture surface Typical incubation time5 – 10 minutes at room temperature Shipping conditionsFrozen on dry ice Intended useFor research use and further manufacturing only Formulation (Composition per Liter) Accutase is a registered trademark of Innovative Cell Technologies, Inc.

€310.00

adó és szállítási költség nélkül

Cytion Endothelial cell growth medium, advanced, kit with 500 ml basal medium bottle plus supplement tubes and vials, REF 850006

Fejlett endoteliális sejttenyésztő tápközeg

Az Advanced Endothelial Cell Growth Medium-ot nagy erekből származó emberi endoteliális sejtek tenyésztésére használják. A nyers endoteliális sejtnövekedési kiegészítőt meghatározott emberi rekombináns növekedési faktorok – köztük a VEGF és a Long R3 IGF-1 – váltják fel. A teljes tápközeg magzati borjú szérumot, L-glutamint, heparint, EGF-et, bFGF-et, VEGF-et, Long R3 IGF-1-et, aszkorbinsavat és hidrokortizont tartalmaz. Gyorsabb szaporodáshoz és magasabb szérumtartalomhoz válassza az Endothelial Cell Proliferation Medium-ot. VEGF-mentes készítményhez válassza az Endothelial Cell Growth Medium-ot. A táptalajt 500 ml-es alaptáptalajként kínáljuk, önmagában vagy a kiegészítőkkel együtt, akár egyedi komponensekként, akár előre kevert Supplement-Mix formájában. Az egyes komponensek lehetővé teszik az egyes faktorok mennyiségének módosítását vagy kihagyását, míg a kiegészítő-keveréket egyetlen lépésben adagolhatja. Az alapközeg fenolvörös-mentes változatban is kapható ugyanazokban a kiszerelésekben, ami elkerüli a fluoreszcens és kolorimetrikus mérések zavarását, valamint a fenolvörös gyenge ösztrogénszerű hatását. A használathoz kiegészítők szükségesek, és mindkét kiegészítő formátum külön-külön is kapható. A kiegészítés után a teljes tápközeg 2 % FCS-t tartalmaz (10 ml 500 ml alapközegre).

€180.00

adó és szállítási költség nélkül

Cytion Microvascular endothelial cell growth medium, advanced, kit with 500 ml basal medium bottle plus supplement tubes and vials, REF 850019

Fejlett mikrovaszkuláris endoteliális sejt-tenyésztő tápközeg

Az Advanced Microvascular Endothelial Cell Growth Medium-ot emberi mikrovaszkuláris endoteliális sejtek tenyésztésére használják, például a bőr mélyrétegéből, a tüdőből vagy a szívből származó sejtek esetében. A meghatározott összetételű, emberi rekombináns növekedési faktorok helyettesítik a nyers endoteliális sejt-növekedési kiegészítőt. A teljes tápközeg magzati borjú szérumot, L-glutamint, EGF-et, bFGF-et, VEGF-et, Long R3 IGF-1-et, aszkorbinsavat és hidrokortizont tartalmaz. ECGS/H-t tartalmazó és VEGF-mentes készítmény esetén válassza a mikrovaszkuláris endoteliális sejttenyésztő tápközeget. A táptalajt 500 ml-es alaptáptalajként kínáljuk, önmagában vagy a kiegészítőkkel együtt, akár külön-külön komponensekként, akár előre kevert kiegészítő-keverékként. Az egyes komponensek lehetővé teszik az egyes faktorok mennyiségének módosítását vagy kihagyását, míg a kiegészítő-keveréket egyetlen lépésben adagolják. Az alapközeg ugyanebben a kiszerelésben fenolvörös-mentesen is kapható, ami elkerüli a fluoreszcens és kolorimetrikus mérésekkel való interferenciát, valamint a fenolvörös gyenge ösztrogénszerű hatását. A használathoz kiegészítők szükségesek, és mindkét kiegészítő-típus külön-külön is kapható. A kiegészítők hozzáadása után a teljes tápközeg 5 % FCS-t tartalmaz (25 ml 500 ml alapközegre).

€200.00

adó és szállítási költség nélkül

Antibiotic/Antimycotic Solution (100x)

Volume: 100 ml Storage: ≤-15°C Sterility: Sterile-filtered Antibiotic/Antimycotic Solution (100x) is a sterile, ready-to-use concentrate designed to reduce microbial contamination risks in cell culture and related laboratory applications. This 100x solution contains a well-established combination of penicillin, streptomycin, and amphotericin B—providing broad-spectrum antimicrobial activity against Gram-positive and Gram-negative bacteria, yeasts, and filamentous fungi. The formulation is suitable for use in eukaryotic cell cultures, bacterial media, and other contamination-sensitive systems, supporting clean and consistent lab operations. Application and Benefits Optimized for routine research protocols, this solution is widely used to maintain aseptic conditions in cell culture workflows. It offers reliable performance in contamination-sensitive environments, helping researchers reduce the risk of microbial overgrowth without compromising cell health or experimental reproducibility. The sterile-filtered formulation eliminates the need for additional solubilization steps, supporting streamlined media preparation and reducing variability in daily lab procedures. Usage and Compatibility To achieve standard working concentrations, dilute the solution 1:100 into your complete culture medium. The product is compatible with a broad range of mammalian cell lines and basal media. With consistent stock availability, researchers benefit from dependable supply continuity and simplified logistics planning. The solution should be stored at ≤ –15 °C and protected from repeated freeze-thaw cycles to maintain stability. For research use only. Not for use in diagnostic or therapeutic procedures. Not for use in humans or animals.

€45.00

adó és szállítási költség nélkül

DMEM:Ham's F12 (1:1), w: 3,1 g/l glükóz, w: 2,5 mM L-glutamin, w: 15 mM HEPES, w: 0,5 mM nátrium-piruvát, w: 1,2 g/l NaHCO₃

A DMEM:Ham’s F12 egy széles körben elismert és széles körben alkalmazott alapközeg a biológiai kutatásokhoz használt sejtkultúrákban. Különösen akkor szolgál alapvető tápanyagforrásként különböző emlős sejtvonalak növekedéséhez, ha borjúszérummal (FBS) egészítik ki. Ez az egyedülálló készítmény a Dulbecco-féle módosított Eagle-közeget (DMEM) és a Ham's F-12-t (Ham's Nutrient Mixture F-12) pontos 1:1 arányban ötvözi. Az L-glutamin hozzáadása tovább javítja összetételét. A DMEM, amely az Eagle’s Minimal Essential Medium (EMEM) tápközegből származik, elődjéhez képest magasabb koncentrációjú aminosavakat és vitaminokat tartalmaz. Ezzel szemben a Ham’s F-12 a Ham’s F-10 tápközegen alapul, és kiegészítő esszenciális összetevőket biztosít. Az optimális sejtnövekedés elősegítése érdekében bevett gyakorlat a DMEM:Ham’s F12 kiegészítése FBS-sel, általában 5–10%-os koncentrációban. Ez a kiegészítés azért szükséges, mert a tápközegből hiányoznak a sejtek fejlődéséhez elengedhetetlen növekedési hormonok, lipidek és fehérjék. A DMEM:Ham’s F12 pH-pufferrendszert tartalmaz, és gyakran kiegészítik fenolvörössel, egy pH-indikátorral. A DMEM:Ham’s F12-ben, illetve bármely, bikarbonát-pufferrendszert alkalmazó táptalajban tenyésztett sejtek számára 5–10%-os szabályozott CO₂-környezetre van szükség a megfelelő pH-szint fenntartása érdekében. Minőség-ellenőrzés • Steril szűrt Tárolás és eltarthatóság • +2 °C és +8 °C között, fénytől védve tárolandó. • A csomag felbontása után 4 °C-on tárolandó, és 6–8 héten belül fel kell használni. Szállítási feltételek • Környezeti hőmérséklet Tárolás • Sötét helyen, +2 °C és +8 °C között hűtőszekrényben tárolandó. Kerülje a fagyást és a gyakori +37 °C-ra történő felmelegítést, mivel ez rontja a termék minőségét. • Ne melegítse a táptalajt 37 °C fölé, és ne használjon ellenőrizhetetlen hőforrásokat, például mikrohullámú sütőt. • Ha a táptalaj csak egy részét kívánja felhasználni, vegye ki a szükséges mennyiséget, és használat előtt melegítse szobahőmérsékletre. Összetétel Kategória Összetevők Koncentráció (mg/l) Aminosavak Glicin 18,75 L-alanin 4,45 L-arginin-HCl 147,50 L-aszparagin-H₂O 7,50 L-aszparaginsav 6,65 L-cisztein-HCl-H₂O 17,56 L-cisztin-2-HCl 31,29 L-glutaminsav 7,35 L-glutamin 365,00 L-hisztidin-HCl-H₂O 31,48 L-izoleucin 54,47 L-leucin 59,05 L-lizin-HCl 91,25 L-metionin 17,24 L-fenilalanin 35,48 L-prolin 17,25 L-szerin 26,25 L-treonin 53,45 L-triptofán 9,02 L-tirozin 2 Na 2 H₂O 55,79 L-valin 52,85 Vitaminok D-biotin 0,0035 Kolin-klorid 8,98 D-kalcium-pantotenát 2,24 Folsav 2,66 mio-inozitol 12,60 Nikotinamid 2,02 Piridoxin-HCl 0,031 Piridoxál-HCl 2,00 Riboflavin 0,219 Tiamin-HCl 2,17 B12-vitamin 0,68 Szervetlen sók CaCl₂·2 H₂O 154,50 CuSO₄·5H₂O 0,0013 Fe(NO₃)₃·9H₂O 0,05 FeSO₄ 7 H₂O 0,417 KCl 311,80 MgCl₂ 6 H₂O 61,20 MgSO₄ 7 H₂O 100,00 NaCl 6996,00 NaHCO₃ 1200,00 Na₂HPO₄ 71,02 NaH₂PO₄·2 H₂O 70,87 ZnSO₄ 7 H₂O 0,432 Egyéb összetevők D-glükóz 3151,00 Hipoxantin 2,40 HEPES 3574,50 Linolsav 0,042 Liponsav 0,105 Fenolvörös nátriumsó 8,63 Putrescin-2-HCl 0,081 Nátrium-piruvát 55,00 Timidin 0,365

€25.00

adó és szállítási költség nélkül

DMEM, tömegarány: 4,5 g/l glükóz, tömegarány: 4 mM L-glutamin, tömegarány: 3,7 g/l NaHCO₃, tömegarány: 1,0 mM nátrium-piruvát

A DMEM (Dulbecco’s Modified Eagle Medium) egy rendkívül sokoldalú és széles körben alkalmazott alapközeg, amelyet a biológiai kutatások során a legkülönbözőbb emlőssejtek szaporodásának elősegítésére fejlesztettek ki. Ideális táptalajként szolgál elsődleges fibroblasztok, idegsejtek, glia sejtek, HUVEC-ek, simaizomsejtek, valamint olyan népszerű sejtvonalak tenyésztéséhez, mint a HeLa, 293, Cos-7 és PC-12. A DMEM-et más táptalajoktól az egyedülálló összetétele különbözteti meg. Az eredeti Eagle's Minimal Essential Mediumhoz képest négyszeresére növelt aminosav- és vitamin-koncentrációt tartalmaz. A DMEM-et eredetileg alacsony glükózszinttel (1 g/l) és nátrium-piruváttal fejlesztették ki, de manapság gyakran magasabb glükózszinttel használják, akár nátrium-piruváttal, akár anélkül. Fontos megjegyezni, hogy a DMEM nem tartalmaz fehérjéket, lipideket vagy növekedési faktorokat, ezért kiegészítésre szorul. Az optimális növekedés elérése érdekében általános gyakorlat, hogy a DMEM-et 10%-os borjúszérummal (FBS) egészítik ki. Ezen felül a DMEM nátrium-hidrogén-karbonátos pufferrendszert alkalmaz, amely a fiziológiai pH-érték fenntartásához 5–10%-os CO₂-tartalmú környezetet igényel. A Dulbecco-féle módosított Eagle-táptalaj (DMEM) nagy elismertségnek örvend a sejt- és szövetkultúrákhoz használt definiált táptalajok között, mivel kielégíti a különböző adhezív sejtfenotípusok növekedési igényeit. Az 1950-es években csirke sejtek tenyésztésére kifejlesztett eredeti Eagle-közeget a „Dulbecco-módosítás” néven ismert, továbbfejlesztett kiegészítő összetételű készítmény felülmúlja. Ez a módosítás jelentősen, akár négyszeresére is növeli bizonyos aminosavak és vitaminok tartalmát az eredeti tápközeghez képest. A sejtkultúra területén a DMEM kulcsfontosságú szerepet játszik különböző sejttípusok – köztük az elsődleges sejtek, az őssejtek és a transzformált sejtek – tenyésztőközegeként. A kutatók a DMEM módosított változatát számos kutatási alkalmazáshoz is felhasználják, például a gyógyszerfejlesztéshez, a szövetmérnökséghez és a sejtjelátviteli útvonalak tanulmányozásához. Minőség-ellenőrzés • Steril szűrésű Tárolás és eltarthatóság • +2 °C és +8 °C között, fénytől védve tárolandó. • A csomag felbontása után 4 °C-on tárolandó, és 6–8 héten belül fel kell használni. Szállítási feltételek • Környezeti hőmérséklet Tárolás • Hűtőszekrényben, +2 °C és +8 °C között, sötét helyen tárolandó. Kerülje a fagyást és a gyakori +37 °C-ra történő felmelegítést, mivel ez rontja a termék minőségét. • Ne melegítse a táptalajt 37 °C fölé, és ne használjon ellenőrizhetetlen hőforrásokat, például mikrohullámú sütőt. • Ha a táptalaj csak egy részét kívánja felhasználni, vegye ki a szükséges mennyiséget, és használat előtt melegítse szobahőmérsékletre. Összetétel Kategória Összetevők Koncentráció (mg/l) Aminosavak Glicin 30,00 L-arginin-HCl 84,00 L-cisztin-2-HCl 62,57 L-glutamin 584,00 L-hisztidin-HCl-H₂O 42,00 L-izoleucin 105,00 L-leucin 105,00 L-lizin-HCl 146,00 L-metionin 30,00 L-fenilalanin 66,00 L-szerin 42,00 L-treonin 95,00 L-triptofán 16,00 L-tirozin 2 Na 2H₂O 103,79 L-valin 94,00 Vitaminok Kolin-klorid 4,00 D-kalcium-pantotenát 4,00 Folsav 4,00 mio-inozitol 7,20 Nikotinamid 4,00 Piridoxál-HCl 4,00 Riboflavin 0,40 Tiamin-HCl 4,00 Szervetlen sók CaCl₂·2 H₂O 265,00 Fe(NO₃)₃·9 H₂O 0,10 KCl 400,00 MgSO₄ 7H₂O 200,10 NaCl 6400,00 NaHCO₃ 3700,00 NaH₂PO₄·2H₂O 141,73 Egyéb összetevők D-glükóz 4500,00 Fenolvörös nátriumsó 15,90 Nátrium-piruvát 110,00

€25.00

adó és szállítási költség nélkül

EMEM (MEM Eagle), tartalom: 2 mM L-glutamin, tartalom: 2,2 g/l NaHCO₃, tartalom: EBSS

Az Eagle’s Minimum Essential Medium (EMEM) az egyik legszélesebb körben használt alapközeg számos emlős sejt, különösen az adhezív sejtvonalak tenyésztéséhez. Ezt a klasszikus készítményt eredetileg Harry Eagle fejlesztette ki; tartalmazza azokat az esszenciális aminosavakat, vitaminokat és szervetlen sókat, amelyek szükségesek az elsődleges sejtek és a kialakult sejtvonalak növekedésének támogatásához szabványos tenyésztési körülmények között. Ezt a használatra kész, steril szűrt folyékony készítményt Earle kiegyensúlyozott sóoldatával (EBSS) egészítik ki, 2 mM L-glutaminnal, D-glükózzal (1,0 g/l) és 2,2 g/l nátrium-hidrogén-karbonáttal (NaHCO₃), így alkalmas CO₂-szabályozott inkubátorban (jellemzően 5 % CO₂) történő használatra. A készítményben található fenolvörös pH-indikátorként működik, lehetővé téve a tápközeg állapotának kényelmes vizuális ellenőrzését a sejtkultúra során. Főbb jellemzők • Klasszikus Eagle’s MEM összetétel Earle-féle kiegyensúlyozott sóoldattal (EBSS) • 2 mM L-glutamin tartalommal – azonnal felhasználható • 2,2 g/l nátrium-hidrogén-karbonát – 5 %-os CO₂-inkubációra pufferelve • D-glükózzal (1,0 g/l) mint elsődleges szénforrással • Fenolvörös pH-indikátorral • HEPES és nátrium-piruvát nélkül • Steril szűrt folyékony tápközeg, használatra kész • pH 7,0 – 7,6 Jellemző alkalmazások Az EMEM számos emlős sejtvonal tenyésztését támogatja, beleértve a HeLa, HEK 293, Vero, MRC-5, L-929, BHK-21 és számos primer sejtet. Gyakori alkalmazási területek: • Adherens sejtvonalak rutinszerű fenntartása és szaporítása • Vírusmultiplikáció és vakcinaelőállítási munkafolyamatok • Citotoxicitási és biológiai vizsgálati alkalmazások • Transzfekciós és fehérjeexpressziós vizsgálatok • Alapkutatás a sejtbiológiában és a molekuláris biológiában Az optimális sejtnövekedés érdekében az EMEM-et általában 5–10 %-os borjúszérummal (FBS) egészítik ki, és a sejtvonal függvényében nem esszenciális aminosavakkal (NEAA) és antibiotikumokkal, például penicillinnel/streptomicinnel. Kezelés és tárolás A bontatlan palackot +2 °C és +8 °C közötti hőmérsékleten, fénytől védve tárolja. A felnyitás után aszeptikus körülmények között használja. Az oldatban lévő L-glutamin fokozatosan lebomlik – a legjobb eredmény elérése érdekében javasoljuk, hogy a tápközeget a felnyitástól számított 4 héten belül használja fel, vagy ha hosszabb ideig tárolja, használat előtt friss L-glutaminnal egészítse ki. A tápközeget hagyja 37 °C-ra melegedni, mielőtt a sejtekhez adagolja. Minőség Szigorú minőségi előírások szerint gyártva. Minden tételt sterilitás, pH, ozmolalitás és endotoxin-szint szempontjából tesztelnek, hogy biztosítsák az állandó teljesítményt a sejtkultúra-alkalmazásokban. Termékjellemzők Műszaki adatok Részlet TerméktípusMEM TermékkategóriaSejtkultúra-táptalajok FormátumFolyékony SterilIgen Méret500 ml L-glutaminL-glutaminnal (2 mM) GlükózGlükózzal (1,0 g/l) Nátrium-hidrogén-karbonátNaHCO3-mal (2,2 g/L) HEPESHEPES nélkül Nátrium-piruvátNátrium-piruvát nélkül FenolvörösFenolvörössel SóoldatEarle-féle kiegyensúlyozott sóoldat (EBSS) pH7,0 – 7,6 Endotoxin-tartalomNincs megadva Tárolás+2 °C és +8 °C között Összetétel (literenkénti összetétel)

€25.00

adó és szállítási költség nélkül

CM-1 fagyálló közeg – 100 ml

A Cytion Freeze Medium CM-1 egy csúcstechnológiájú kriokonzerváló közeg, amelyet úgy terveztek, hogy a felolvasztás után a sejtek életképességét és működőképességét a legmagasabb szinten biztosítsa. Ez a sokoldalú közeg számos sejttípushoz alkalmas, beleértve az emberi és állati sejteket is, így elengedhetetlen eszközzé válik a legkülönbözőbb kutatási alkalmazásokhoz. A krioprotektánsok és az alapvető tápanyagok gondosan kiegyensúlyozott kombinációjával összeállított Freeze Medium CM-1 minimálisra csökkenti a jégkristályok képződését és a sejtek stresszét a fagyasztási folyamat során, így megőrizve a sejtek integritását. A Freeze Medium CM-1 legfontosabb jellemzői: • Széles körű kompatibilitás: Számos sejttípus esetében hatékony, beleértve az elsődleges sejteket, az őssejteket és a kialakult sejtvonalakat is. • Magas életképesség: A felolvasztás utáni sejtvisszanyerés és életképesség maximalizálására optimalizált, megbízható kísérleti eredményeket biztosítva. • Használatra kész: Kényelmesen előkészítve és sterilizálva az azonnali alkalmazáshoz, csökkentve az előkészítési időt és a szennyeződés kockázatát. • Fokozott stabilitás: Állandó teljesítményt biztosít szabványos kriokonzerválási körülmények között, garantálva a reprodukálható eredményeket. • Hosszú eltarthatóság: A CM-1 egy szérumtartalmú, azonnal használható kriokonzerváló tápközeg, amely hűtőszekrényben legfeljebb egy évig tárolható. A CM-1 használata sejtek fagyasztásához A CM-1 használatához mind adhezív, mind szuszpenziós sejtek fagyasztásához kövesse az alábbi lépéseket: • Adhéziós sejtek esetén mossa le és válassza le őket a tenyésztőaljzatról. Szuszpenziós sejtek esetén folytassa közvetlenül a következő lépéssel. • Számolja meg a sejteket, hogy megbizonyosodjon arról, hogy a koncentrációjuk megfelelő. • Centrifugálja a sejteket, hogy leülepedjenek, majd szuszpendálja őket újra a CM-1 fagyasztóközegben. • Helyezze át az újra szuszpendált sejteket kriovialákba. • A sejteket hosszú távú tárolásra átvitel előtt lassú fagyasztási módszerrel fagyassza le. Módszer Leírás Lépések ❄️ Kézi fagyasztás Lépésről lépésre leírt módszer, amely a sejtek életképességének biztosítása érdekében fokozatos hőmérséklet-csökkentést alkalmaz. 1️⃣ Helyezze a sejteket fagyasztóközegbe, és tegye 4 °C-os fagyasztóba 40 percre. 2️⃣ Helyezze át -80 °C-os fagyasztóba 24 órára. 3️⃣ Hosszú távú tárolás céljából helyezze a sejteket folyékony nitrogénbe. ❄️ Mr. Frosty használata Kényelmes eszköz, amely áramellátás nélkül is lehetővé teszi a fagyasztási sebesség szabályozását. 1️⃣ Készítse elő a sejteket fagyasztóközeggel töltött kriovialákban. 2️⃣ Helyezze a kriovialákat a Mr. Frosty tartályba. 3️⃣ Tárolja -80 °C-on 24 órán át, mielőtt folyékony nitrogénbe helyezi át. ❄️ Szabályozott hűtési sebességű fagyasztó A Thermo Fisher vagy más gyártók által készített, nagy pontosságú fagyasztó, amelyet szabályozott hőmérséklet-csökkentésre terveztek. 1️⃣ Programozza be a készüléket a hőmérséklet fokozatos csökkentésére. 2️⃣ Helyezze az előkészített sejteket a fagyasztóba. 3️⃣ A fagyasztási ciklus befejezése után helyezze át a sejteket folyékony nitrogénbe. • A hosszú távú tároláshoz a kriovialákat -130 °C alatti hőmérsékleten vagy folyékony nitrogénben tárolja. Összetevők • FBS-t, DMSO-t, glükózt és sókat tartalmaz • Pufferkapacitás: pH = 7,2–7,6 A Cytion CM-1 fagyasztóközeg megbízható megoldást kínál a krioprezervációhoz, biztosítva a sejtek magas életképességét és funkcionalitását felolvasztás után számos kutatási alkalmazáshoz.

€99.00

adó és szállítási költség nélkül

CM-1 fagyasztóközeg – 50 ml

A Cytion Freeze Medium CM-1 egy csúcstechnológiájú kriokonzerváló közeg, amelyet úgy terveztek, hogy a felolvasztás után a sejtek életképességét és működőképességét a legmagasabb szinten biztosítsa. Ez a sokoldalú közeg számos sejttípushoz alkalmas, beleértve az emberi és állati sejteket is, így elengedhetetlen eszközzé válik a legkülönbözőbb kutatási alkalmazásokhoz. A krioprotektánsok és az alapvető tápanyagok gondosan kiegyensúlyozott kombinációjával összeállított Freeze Medium CM-1 minimálisra csökkenti a jégkristályok képződését és a sejtek stresszét a fagyasztási folyamat során, így megőrizve a sejtek integritását. A Freeze Medium CM-1 legfontosabb jellemzői: • Széles körű kompatibilitás: Számos sejttípus esetében hatékony, beleértve az elsődleges sejteket, az őssejteket és a kialakult sejtvonalakat is. • Magas életképesség: A felolvasztás utáni sejtvisszanyerés és életképesség maximalizálására optimalizált, megbízható kísérleti eredményeket biztosítva. • Használatra kész: Kényelmesen előkészítve és sterilizálva az azonnali alkalmazáshoz, csökkentve az előkészítési időt és a szennyeződés kockázatát. • Fokozott stabilitás: Állandó teljesítményt biztosít szabványos kriokonzerválási körülmények között, garantálva a reprodukálható eredményeket. • Hosszú eltarthatóság: A CM-1 egy szérumtartalmú, használatra kész kriokonzerváló tápközeg, amely hűtőszekrényben legfeljebb egy évig tárolható. A CM-1 használata sejtek fagyasztásához A CM-1 használatához mind adhezív, mind szuszpenziós sejtek fagyasztásához kövesse az alábbi lépéseket: • Adhéziós sejtek esetén mossa le és válassza le őket a tenyésztőaljzatról. Szuszpenziós sejtek esetén folytassa közvetlenül a következő lépéssel. • Számolja meg a sejteket, hogy megbizonyosodjon arról, hogy a koncentrációjuk megfelelő. • Centrifugálja a sejteket, hogy leülepedjenek, majd szuszpendálja őket újra a CM-1 fagyasztóközegben. • Helyezze át az újra szuszpendált sejteket kriovialákba. • A sejteket hosszú távú tárolásra átvitel előtt lassú fagyasztási módszerrel fagyassza le. Módszer Leírás Lépések ❄️ Kézi fagyasztás Lépésről lépésre leírt módszer, amely a sejtek életképességének biztosítása érdekében fokozatos hőmérséklet-csökkentést alkalmaz. 1️⃣ Helyezze a sejteket fagyasztóközegbe, és tegye 4 °C-os fagyasztóba 40 percre. 2️⃣ Helyezze át -80 °C-os fagyasztóba 24 órára. 3️⃣ Hosszú távú tárolás céljából helyezze a sejteket folyékony nitrogénbe. ❄️ Mr. Frosty használata Kényelmes eszköz, amely áramellátás nélkül is lehetővé teszi a fagyasztási sebesség szabályozását. 1️⃣ Készítse elő a sejteket fagyasztóközeggel töltött kriovialokban. 2️⃣ Helyezze a kriovialokat a Mr. Frosty tartályba. 3️⃣ Tárolja -80 °C-on 24 órán át, mielőtt folyékony nitrogénbe helyezné őket. ❄️ Szabályozott hűtési sebességű fagyasztó A Thermo Fisher vagy más gyártók által készített, nagy pontosságú fagyasztó, amelyet szabályozott hőmérséklet-csökkentésre terveztek. 1️⃣ Programozza be a készüléket a hőmérséklet fokozatos csökkentésére. 2️⃣ Helyezze az előkészített sejteket a fagyasztóba. 3️⃣ A fagyasztási ciklus befejezése után helyezze át a sejteket folyékony nitrogénbe. • A hosszú távú tároláshoz a kriovialákat -130 °C alatti hőmérsékleten vagy folyékony nitrogénben tárolja. Összetevők • FBS-t, DMSO-t, glükózt és sókat tartalmaz • Pufferkapacitás: pH = 7,2–7,6 A Cytion CM-1 fagyasztóközeg megbízható megoldást kínál a krioprezervációhoz, biztosítva a sejtek magas életképességét és funkcionalitását felolvasztás után számos kutatási alkalmazáshoz.

€59.00

adó és szállítási költség nélkül

Ham’s F12K Medium, tartalom: 2,0 mM L-glutamin, tartalom: 2,0 mM nátrium-piruvát, tartalom: 2,5 g/l NaHCO₃

Bemutatjuk a Ham’s F-12K (Kaighn’s) táptalajt, a Ham’s F-12 táptalaj speciális változatát, amelyet a biológiai kutatások egyedi igényeinek kielégítésére fejlesztettek ki. Ez a fejlett táptalaj egyedi előnyökkel rendelkezik, elősegítve az elsődleges emberi hepatociták, valamint a patkány- és csirke-májsejtek tenyésztését, különösen alacsony szérumtartalmú körülmények között. A Ham’s F-12K (Kaighn’s) táptalajt gondosan úgy állították össze, hogy optimalizálja a sejtkultúra-tenyésztési feltételeket. Gazdagított összetételének köszönhetően magasabb koncentrációban tartalmaz olyan alapvető összetevőket, mint az aminosavak és a nátrium-piruvát, valamint további elemeket, köztük putreszcint, timidint, hipoxantint és cinket. Ezek a kiegészítések lehetővé teszik a kutatók számára, hogy a tápközeget minimális szérummal vagy meghatározott összetevőkkel egészítsék ki az egyes sejttípusok igényeinek megfelelően, elősegítve ezzel a pontos kísérleti feltételek kialakítását. Fontos megjegyezni, hogy a Ham’s F-12K (Kaighn’s) tápközeg nem tartalmaz fehérjéket vagy növekedési faktorokat. Következésképpen gyakran szükséges növekedési faktorokkal és borjúszérummal (FBS) kiegészíteni, ami lehetővé teszi a kutatók számára, hogy a tápközeget az adott sejtvonalak igényeihez igazítsák. Az optimális teljesítmény érdekében az FBS koncentrációját minden egyes sejtvonal esetében gondosan optimalizálni kell, biztosítva ezzel az optimális növekedést és működőképességet. A fiziológiai pH-érték fenntartása érdekében a Ham’s F-12K (Kaighn’s) tápközeg nátrium-hidrogén-karbonátos pufferrendszert (2,5 g/l) alkalmaz, ami a tenyésztés során 5–10%-os szén-dioxid-tartalmú, szabályozott környezetet tesz szükségessé. Ez biztosítja, hogy a tápközeg pH-értéke a sejtek növekedéséhez és életképességéhez ideális tartományon belül maradjon. Minőség-ellenőrzés • pH = 7,2 ± 0,02 20–25 °C-on. • Minden tételt sterilitás, valamint mikoplazma- és baktériummentesség szempontjából teszteltek. Tárolás • Sötét helyen, +2 °C és +8 °C közötti hőmérsékleten, hűtőszekrényben tárolandó. A fagyasztás, valamint a +37 °C-ra történő felmelegítés rontja a termék minőségét. • A táptalajt ne melegítse 37 °C fölé, és ne használjon szabályozhatatlan hőforrásokat (pl. mikrohullámú sütőt). • Ha a táptalaj csak egy részét kívánja felhasználni, vegye ki a szükséges mennyiséget a palackból, és melegítse fel szobahőmérsékletre. • Az alapközeg kivételével minden közeg eltarthatósága a gyártás dátumától számított 8 hét. Összetétel Összetevők mg/l Szervetlen sók Kalcium-klorid x 2H₂O 135,24 Réz(II)-szulfát x 5H₂O 0,00 Vas(II)-szulfát x 7H₂O 0,83 Magnézium-klorid x 6H₂O 105,72 Magnézium-szulfát x 7H₂O 394,49 Kálium-klorid 283,29 Kálium-dihidrogén-foszfát 58,52 Nátrium-klorid 7597,20 Vízmentes dinátrium-hidrogén-foszfát 115,02 Cink-szulfát x 7H₂O 0,14 Egyéb összetevők D(+)-glükóz, vízmentes 1260,00 Hipoxantin 4,08 DL-α-liponsav 0,21 Fenolvörös 3,00 Putrescin x 2HCl 0,32 Nátrium-piruvát 220,00 NaHCO₃ 2500,00 Timidin 0,73 Aminosavak L-alanin 17,82 L-arginin x HCl 421,40 L-aszparagin x H₂O 30,02 L-aszparaginsav 26,62 L-cisztein x HCl x H₂O 70,24 L-glutamin 292,20 L-glutaminsav 29,42 Glicin 15,01 L-hisztidin x HCl x H₂O 41,92 L-izoleucin 7,87 L-leucin 26,24 L-lizin x HCl 73,04 L-metionin 8,95 L-fenilalanin 9,91 L-prolin 69,06 L-szerin 21,02 L-treonin 23,82 L-triptofán 4,08 L-tirozin 10,87 L-valin 23,42 Vitaminok D(+)-biotin 0,07 D-kalcium-pantotenát 0,48 Kolin-klorid 13,96 Folsav 1,32 mio-inozitol 18,02 Nikotinamid 0,04 Piridoxin-HCl 0,06 Riboflavin 0,04 Tiamin x HCl 0,34 B12-vitamin 1,36

€108.00

adó és szállítási költség nélkül

Ham’s F12 Medium, 1,0 mM stabil glutamin, 1,0 mM nátrium-piruvát, 1,176 g/L NaHCO₃

A Ham’s F-12 táptalaj – más néven Ham’s F-12 tápanyagkeverék – egy széles körben használt alap-táptalaj, amelyet kifejezetten sejtkultúrához fejlesztettek ki. Széles körben alkalmazzák kínai hörcsög petefészeksejtek (CHO-sejtek), tüdősejtek és egér L-sejtek szérummentes, egysejtű tenyésztéséhez. Ezen felül a Ham’s F-12 a klónális toxicitási vizsgálat (CTA) elsődleges táptalaja. Az egyik legfontosabb előnye, hogy szérum-kiegészítés nélkül is támogatja a sejtek növekedését. Ez kiküszöböli a szérumkomponensek által okozott potenciális zavaró hatásokat, biztosítva az állandó és megbízható kísérleti eredményeket. A szérummentes tenyésztési környezet biztosításával a Ham's F-12 tápközeg nagyobb kontrollt biztosít a kutatók számára vizsgálataik során. A Ham’s F-12 tápközeg másik fontos tulajdonsága, hogy alkalmas egysejtű lemezre ültetésre. Ez kiváló választássá teszi számos sejtvonal számára, beleértve a CHO-sejteket, a tüdősejteket és az egér L-sejteket. A tápközeg optimalizált tápanyag-összetétele elősegíti az egyes sejtek hatékony tapadását és növekedését, lehetővé téve a jobb reprodukálhatóságú, homogén sejtkultúrák létrehozását. Ezen felül a Ham’s F-12 tápközeg elismert, preferált tápközegként szolgál a klonális toxicitási vizsgálathoz (CTA). Ez a vizsgálat kritikus szerepet játszik az anyagok sejtekre gyakorolt citotoxikus hatásainak értékelésében. A Ham’s F-12 tápközeg CTA-ban való felhasználásával a kutatók pontosan értékelhetik a különböző vegyületek vagy kezelések hatását az egyes sejtekre, ami értékes betekintést nyújt a toxikológiai profilokba. Minőség-ellenőrzés • pH = 7,2 ± 0,02 20–25 °C-on. • Minden tétel sterilitását, valamint mikoplazma- és baktériummentességét ellenőrizték. Tárolás • Sötét helyen, +2 °C és +8 °C közötti hőmérsékleten, hűtőszekrényben tárolandó. A fagyasztás és a +37 °C-ra történő felmelegítés rontja a termék minőségét. • A táptalajt ne melegítse 37 °C fölé, és ne használjon szabályozhatatlan hőforrásokat (pl. mikrohullámú sütőt). • Ha a táptalaj csak egy részét kívánja felhasználni, vegye ki a szükséges mennyiséget a palackból, és melegítse fel szobahőmérsékletre. • Az alapközeg kivételével minden közeg eltarthatósága a gyártás dátumától számított 8 hét. Összetétel Összetevők mg/l Szervetlen sók Kalcium-klorid x 2H₂O 44,00 Réz(II)-szulfát x 5H₂O 0,00 Vas(II)-szulfát x 7H₂O 0,83 Magnézium-klorid x 6H₂O 122,00 Kálium-klorid 223,65 Nátrium-klorid 7599,00 Vízmentes dinátrium-hidrogén-foszfát 142,04 Cink-szulfát x 7H₂O 0,86 Egyéb összetevők D(+)-glükóz, vízmentes 1801,60 Hipoxantin 4,08 Linolsav 0,08 DL-α-liponsav 0,21 Fenolvörös 1,20 Putrescin x 2HCl 0,16 Nátrium-piruvát 110,00 Timidin 0,73 NaHCO₃ 1176,00 Aminosavak L-alanin 8,91 L-arginin x HCl 210,70 L-aszparagin x H₂O 15,01 L-aszparaginsav 13,31 L-cisztein x HCl x H₂O 35,12 L-alanil-L-glutamin 217,30 L-glutaminsav 14,71 Glicin 7,51 L-hisztidin x HCl x H₂O 20,96 L-izoleucin 3,94 L-leucin 13,12 L-lizin x HCl 36,54 L-metionin 4,48 L-fenilalanin 4,96 L-prolin 34,53 L-szerin 10,51 L-treonin 11,91 L-triptofán 2,04 L-tirozin 5,44 L-valin 11,71 Vitaminok D(+)-biotin 0,01 D-kalcium-pantotenát 0,24 Kolin-klorid 13,96 Folsav 1,32 mio-inozitol 18,02 Nikotinamid 0,04 Piridoxin-HCl 0,06 Riboflavin 0,04 Tiamin x HCl 0,34 B12-vitamin 1,36

€25.00

adó és szállítási költség nélkül

HEPES Buffer Solution (1M)

Volume: 100 ml Storage: +2°C to +8°C Sterility: Sterile-filtered HEPES Buffer Solution (1 M), also known as N-2-hydroxyethylpiperazine-N-2-ethanesulfonic acid, is a zwitterionic organic buffering agent widely used in cell culture media. It is designed to maintain stable pH conditions in the physiological range of 6.7 to 8.6, supporting optimal cellular function during in vitro applications. Application and Benefits HEPES provides reliable buffering capacity in cell culture systems, particularly when cells are handled outside a CO₂ incubator. The addition of 10–25 mM HEPES to culture media offers enhanced pH stability during extended manipulation periods, helping to maintain consistent experimental conditions. This buffer is membrane-impermeable, has minimal interference with biochemical reactions, and demonstrates strong chemical and enzymatic stability. These properties make it suitable for a wide range of cell culture and biochemical applications. Formulation and Usage The solution is supplied as a 1 M concentrate prepared in cell culture–grade water and is sterile-filtered for use in contamination-sensitive environments. It can be diluted to the desired working concentration depending on application requirements. Store at +2°C to +8°C and handle under aseptic conditions to preserve product integrity. For research use only. Not for use in diagnostic or therapeutic procedures. Not for use in humans or animals.

€52.00

adó és szállítási költség nélkül

IMDM, w: 4.5 g/L Glucose, w: 4 mM L-Glutamine, w: 25 mM HEPES, w: 1.0 mM Sodium pyruvate, w: 3.024 g/L NaHCO3

Iscove's Modified Dulbecco's Medium (IMDM) is a complex and enriched growth medium for cell culture. IMDM is a modification of DMEM containing selenium and has additional amino acids, vitamins, and inorganic salts compared to DMEM. It lacks iron and requires supplementation with Fetal Bovine Serum (FBS). IMDM uses a sodium bicarbonate buffer system and requires a 5-10% CO2 environment to maintain physiological pH. IMDM is well suited for rapidly proliferating, high-density cell cultures, including Jurkat, COS-7, and macrophage cells. The various modifications of IMDM available for a range of cell culture applications can be found using the media selector tool. Liquid media provide essential nutrients for all cell culture applications. Each of our high-quality cell culture media is manufactured according to the initially published formula or modifications necessary to the consistent performance and stability of the culture medium. IMDM vs. DMEM IMDM contains potassium nitrate instead of ferric nitrate and HEPES and sodium pyruvate. The additional components in IMDM make it more suitable for specialized cell types and specific applications than DMEM. IMDM vs. RPMI IMDM and RPMI have different formulations that may be relevant for PMA/ionomycin stimulation. One significant difference is the concentration of Ca2+. While RPMI contains 0.42 mM Ca2+, IMDM contains 1.49 mM. Quality control • pH = 7.2 +/- 0.02 at 20-25°C. • Each lot has been tested for sterility and absence of mycoplasma and bacteria. Maintenance • Keep refrigerated at +2°C to +8°C in the dark. Freezing and warming up to +37° C minimize the quality of the product. • Do not heat the medium to more than 37° C or use uncontrollable sources of heat (e.g., microwave appliances). • If only a part of the medium is to be used, remove this amount from the bottle and warm it up at room temperature. • Shelf life for any medium except for the basic medium is 8 weeks from the date of manufacture. Composition Components mg/L Inorganic Salts Calcium chloride x 2 H2O 219,00 Potassium chloride 330,00 Potassium nitrate 0.076 Magnesium sulfate anhydrous 97,73 Sodium chloride 4,505.00 Sodium dihydrogen phosphate anhydrous 109,00 Sodium selenite 0,02 Other Components D(+)-Glucose anhydrous 4,500.00 HEPES 5,958.00 Sodium pyruvate 110,00 Phenol red 15,00 Amino Acids L-Alanine 25,00 L-Arginine x HCl 84,00 L-Asparagine x H2O 25,00 L-Aspartic acid 30,00 L-Cystine x 2HCl 91,24 L-Glutamine 584,00 L-Glutamic acid 75,00 Glycine 30,00 L-Histidine x HCl x H2O 42,00 L-Isoleucine 104,80 L-Leucine 104,80 L-Lysine x HCl 146,20 L-Methionine 30,00 L-Phenylalanine 66,00 L-Proline 40,00 L-Serine 42,00 L-Threonine 95,20 L-Tryptophan 16,00 L-Tyrosine x 2Na 104,20 L-Valine 93,60 Vitamins D(+)-Biotin 0.013 D-Calcium pantothenate 4,00 Choline chloride 4,00 Folic acid 4,00 myo-Inositol 7,20

€25.00

adó és szállítási költség nélkül

Sejtkultúra-táptalajok: Áttekintés

Az élettudományok területén az egyik legfontosabb módszer a sejtkultúra. A „sejtkultúra” kifejezés alatt azt értjük, hogy sejteket, szöveteket vagy szerveket veszünk ki egy állatból vagy növényből, majd azokat olyan mesterséges környezetbe ültetjük át, amely kedvező a túlélésükhöz és/vagy növekedésükhöz. Az optimális sejtfejlődés alapvető környezeti feltételei a szabályozott hőmérséklet, a sejtek tapadásához szükséges szubsztrátum, a megfelelő tenyészközeg, valamint az optimális pH-értéket és ozmolalitást fenntartó inkubátor. A sejteknek ezekre a feltételekre van szükségük ahhoz, hogy teljes potenciáljukat kihasználva növekedhessenek.

A megfelelő tenyészközeg kiválasztása az in vitro tenyésztéshez a sejtkultúra legkritikusabb és egyben legfontosabb szakasza. A tenyésztőközeg – más néven tenyésztőtáp – olyan folyadék vagy gél, amelyet úgy állítottak össze, hogy elősegítse a szervezetek fejlődését mikroszkopikus, sejt- vagy növényi szinten. A sejtek tenyésztéséhez használt közeg gyakran megfelelő mennyiségű energiát és olyan anyagokat tartalmaz, amelyek szabályozzák a sejtciklust. A tenyésztőközeg fő összetevői közé tartoznak az aminosavak, a vitaminok, a szervetlen sók, a glükóz és a szérum. A szérumot azért adják a közeghez, mert növekedési faktorok, hormonok és tapadási faktorok forrásaként szolgál. A tápanyagok biztosítása mellett a közeg hozzájárul a pH-érték és az ozmolalitás szintjének fenntartásához is.

A sejtkultúrában használt táptalajok típusai

Mind az emberi, mind az állati sejtek tenyészthetők mesterséges vagy szintetikus táptalajon, illetve természetes elemekkel kiegészített, teljesen természetes táptalajon. Az alábbiakban áttekintést adunk a jelenleg rendelkezésre álló különböző táptalajtípusokról.

Természetes táptalajok

A természetes táptalajokban kizárólag természetes állapotban előforduló biológiai folyadékok találhatók. A természetes táptalajok nagyon hasznosak és könnyen alkalmazhatók számos különböző állati sejttípus tenyésztéséhez. A természetes táptalajokat alkotó pontos összetevők ismeretének hiánya az elsődleges tényező, amely hozzájárul a természetes táptalajok használatával kapott eredmények alacsony megismételhetőségéhez.

Mesterséges táptalajok

A mesterséges vagy szintetikus táptalajok előállításához tápanyagok (szerves és szervetlen egyaránt), szérumfehérjék, szénhidrátok, kofaktorok, vitaminok és sók, valamint O2 és CO2 gázfázisok hozzáadása szükséges [1].

Különböző típusú mesterséges táptalajokat fejlesztettek ki a következő funkciók közül egy vagy több teljesítése érdekében: 1) Azonnali túlélés (kiegyensúlyozott sóoldat pontos pH-értékkel és ozmotikus nyomással). 2) Hosszabb idejű túlélés (kiegyensúlyozott sóoldat, amelyet különböző összetételű szerves vegyi anyagokkal és/vagy szérummal egészítenek ki). 3) Határidő nélküli fejlődés. 4) Speciális funkciók.

A mesterséges táptalajok négy különböző osztályba sorolhatók:

Szérumtartalmú táptalajok

Az állati sejtek tenyésztéséhez használt táptalajokban leggyakrabban előforduló kiegészítő a borjúszérum. Ezt olcsó kiegészítőként adják a tenyésztőtáptalajhoz a lehető legjobb növekedési feltételek elérése érdekében. A szérum nemcsak a labilis vagy vízben oldhatatlan tápanyagok, hormonok és növekedési faktorok, proteázgátlók és egyéb anyagok szállítójaként vagy kelátképzőjeként működik, hanem a káros molekulákat is megköti és semlegesíti.

Szérummentes táptalaj

A szérum jelenléte a táptalajban számos hátránnyal jár, és az immunológiai kutatásokban súlyos értelmezési hibákhoz vezethet [2, 3]. Számos különböző szérummentes táptalajt fejlesztettek ki [4, 5]. Ezeket a táptalajokat általában egy adott sejttípus tenyésztésének támogatására fejlesztették ki, például a Thermo Fisher Scientific Knockout Serum Replacement és Knockout DMEM táptalajait, valamint a Stem Cell Technologies mTESR táptalaját [6] az őssejtek számára [7].

Ezenkívül ezek a táptalajok meghatározott mennyiségű tisztított növekedési faktort, lipoproteint és egyéb fehérjét tartalmaznak, amelyeket egyébként általában a szérum biztosít [8]. Ezeket a táptalajokat gyakran „meghatározott összetételű tenyésztőtáptalajoknak” nevezik, mivel összetevőik jól ismertek.

Kémiailag meghatározott táptalajok

Ezek a táptalajok olyan ultratiszta szervetlen és szerves összetevőket tartalmaznak, amelyek semmiféle szennyeződéstől mentesek. Tartalmazhatnak továbbá tiszta fehérje-kiegészítőket is, például növekedési faktorokat.

 A baktériumok vagy élesztők genetikai módosítása, valamint bizonyos zsírsavak, vitaminok, koleszterin és aminosavak hozzáadása eredményeként keletkeznek ezek az összetevők [9].

Fehérje-mentes táptalajok

A fehérje-mentes táptalajok olyanok, amelyek egyáltalán nem tartalmaznak fehérjét, hanem kizárólag nem fehérje jellegű elemeket. A szérummal dúsított táptalajokhoz képest a fehérje-mentes táptalajok használata elősegíti a sejtek fokozottabb szaporodását és a fehérje-expressziót, valamint megkönnyíti a későbbi feldolgozási folyamatokban keletkező termékek tisztítását [10–12]. Az olyan készítményekben, mint az MEM és az RPMI-1640, nincs fehérje. Szükség esetén azonban fehérje-kiegészítőt is adagolhatnak.

Tenyésztőközeg és alapvető összetevői

A kereskedelmi forgalomban kapható tenyésztőközeg por vagy folyadék formájában szerezhető be, és gyakran tartalmaz különféle tápanyagokat, például aminosavakat, glükózt, sókat, vitaminokat és egyéb étrend-kiegészítőket. 

Ezen összetevők iránti igény minden sejtvonal esetében eltérő, és ezek a különbségek magyarázzák a táptalajok széles körű összetételét. Minden összetevő egy bizonyos funkciót lát el, amelyeket a következő bekezdésekben ismertetünk:

Pufferrendszerek

Az optimális tenyésztési feltételek fenntartása érdekében a pH-értéket szabályozni kell, ami gyakran kétféle pufferrendszer egyikével történik:

Természetes pufferrendszer

A légkörben a CO2/H2CO3 arány megegyezik a tápközegben mért értékkel, ami természetes puffermechanizmust hoz létre. A természetes puffermechanizmus megőrzése érdekében a tenyészeteket 5–10%-os CO2-tartalmú levegőben kell tartani, amit gyakran CO2-inkubátor használatával érnek el. A természetes puffer használatának egyik legnagyobb előnye, hogy olcsó és biztonságos.

HEPES

A HEPES zwitteriont alkalmazó kémiai pufferelés nagyobb pufferelési képességgel rendelkezik a 7,2–7,4 közötti pH-tartományban, és nem igényel szabályozott gázkörnyezetet. Bizonyos sejttípusok esetében a HEPES nagyobb adagja káros lehet. A HEPES-t tartalmazó táptalajok szintén sokkal érzékenyebbek a fluoreszkáló fény fototoxikus hatásaira [13].

Fenolvörös

A pH-indikátorként szolgáló fenolvörös gyakran megtalálható a kereskedelemben kapható tenyésztőközegben, lehetővé téve a pH folyamatos figyelemmel kísérését. A sejtek szaporodásával az általuk termelt metabolitok a pH-érték eltolódását, és ezáltal a tápközeg színének megváltozását idézik elő. A fenolvörös kettős hatást gyakorol a tápközeg színére: savas pH-értéknél sárgává, lúgos pH-értéknél pedig lilává változtatja azt. A sejtkultúrához optimális pH-érték, a 7,4, a tápközeget fluoreszkáló vörös színűvé teszi.

A fenolvörösnek azonban van néhány hátránya: Először is, a fenolvörös képes számos szteroid hormon, elsősorban az ösztrogén hatását szimulálni [14]. Ezért ösztrogénérzékeny sejtek, például emlőszövet vizsgálata során fenolvörösmentes tápközeg használata ajánlott. Számos szérummentes készítményben a fenolvörös jelenléte megzavarja a nátrium–kálium egyensúlyt. A tápközeghez szérum vagy szarvasmarha agyalapi mirigy hormon hozzáadása ellensúlyozhatja ezt a hatást [15]. Harmadszor, a fenolvörös jelenléte akadályozza a detektálást áramlási citometriás kísérletek során.

Szervetlen sók

A szervetlen sókat, például nátrium-, kálium- és kalciumionokat tartalmazó táptalajok elősegítik az ozmotikus egyensúly fenntartását és szabályozzák a membránpotenciált.

Aminosavak

Mivel az aminosavak a fehérjék alapvető alkotóelemei, minden eddig kifejlesztett sejttenyésztő tápközeg elengedhetetlen alkotóelemei. Mivel a sejtek bizonyos aminosavakat nem képesek önállóan előállítani, fontos, hogy a tenyésztőközeg tartalmazza az esszenciális aminosavakat. Ezek szükségesek a sejtek szaporodásához, és jelenlétük koncentrációja határozza meg az elérhető maximális sejtsűrűséget. Különösen fontos az L-glutamin, egy esszenciális aminosav.

Az L-glutamin az anyagcsere másodlagos energiaforrásaként működik, és nitrogént biztosít a NAD, a NADPH és a nukleotidok előállításához. Mivel az L-glutamin egy instabil aminosav, amely idővel olyan formává alakul át, amelyet a sejtek már nem tudnak hasznosítani, ezért azt a tápközegbe kell adagolni.

Ezen felül nem esszenciális aminosavakat is be lehet juttatni a tápközegbe, hogy pótolják a növekedési folyamat során felhasználtakat. A sejtek növekedése felgyorsul, és életképességük javul, ha a tápközeget nem esszenciális aminosavakkal egészítik ki.

Szénhidrátok

A cukor formájában előforduló szénhidrátok jelentik a fő energiaforrást. Számos táptalaj a glükóz és a galaktóz mellett maltózt és fruktózt is tartalmaz.

Fehérjék és peptidek

Az albumin, a transzferrin és a fibronektin a leggyakrabban használt fehérjék és peptidek. Különösen fontosak a szérumot nem tartalmazó táptalajokban. Az albumin, a transzferrin, az aprotinin, a fetuin és a fibronektin a szérumban előforduló fehérjék közé tartoznak, amely gazdag fehérjeforrás.

Az albumin a vérben található fő fehérje, amelynek feladata különböző anyagok – többek között víz, sók, szabad zsírsavak, hormonok és vitaminok – megkötése és szállítása a különböző szervek és sejtek között. Az albumin kémiai anyagokhoz való kötődési képessége miatt hatékonyan alkalmazható a sejtek tenyésztésére szolgáló táptalajból a káros vegyületek eltávolítására.

Az aprotinin védőanyagként szolgál a sejtkultúra-rendszerekben, mivel semleges és savas pH-érték mellett is stabil, valamint ellenáll a magas hőmérsékletnek és a proteolitikus enzimek által okozott lebomlásnak. Képes számos szerinproteáz gátlására, többek között a tripszinre is.

A fetuin egy glikoprotein, amely a felnőtt állatok szérumához képest nagyobb mennyiségben mutatható ki a magzati és újszülött állatok szérumában. Ezen felül szerinproteáz-gátlóként is hat. A fibronektin fehérje a sejtadhézió folyamatának elengedhetetlen alkotóeleme. A transzferrin egy fehérje, amely a vasat szállítja, és felelős a vas sejtmembránokba történő eljuttatásáért.

Zsírsavak és lipidek

A szérum hiányában döntő szerepet játszanak a szérummentes táptalajban.

Vitaminok

Számos vitamin szükséges a sejtek fejlődéséhez és szaporodásához. A sejtek nem képesek megfelelő mennyiségben előállítani a vitaminokat, ezért a szövetkultúrában étrend-kiegészítőként elengedhetetlenek.

A sejtkultúrában a szérum a vitaminok elsődleges forrása; a táptalajokat azonban különféle vitaminokkal is dúsítják, hogy azok egy adott sejttípus számára megfelelőek legyenek. A növekedés serkentésére leggyakrabban a B-csoportba tartozó vitaminokat használják.

Nyomelemek

Az olyan kémiai elemek, mint a réz, a cink, a szelén és a trikarbonsav-köztes termékek, nyomelemek néven ismertek. A nyomelemeket gyakran adják hozzá a szérumot nem tartalmazó táptalajokhoz, hogy pótolják a szérumban általában jelen lévőket. Ezek az elemek fontos kémiai összetevők, amelyek szükségesek az egészséges sejtfejlődéshez. Számos biokémiai reakció – például az enzimaktivitás – bizonyos mikrotápanyagoktól függ.

Tápközeg-kiegészítők

Az egyes sejtvonalak számára javasolt teljes növekedési táptalajhoz olyan kiegészítő összetevőkre van szükség, amelyek nem találhatók meg az alap-táptalajban és a szérumban. Ezek a táplálékkiegészítők támogatják a sejtek növekedését és a megfelelő anyagcserét.

Bár a hormonok, a növekedési faktorok és a jelátviteli molekulák elengedhetetlenek bizonyos sejtvonalak megfelelő szaporodásához, mindig be kell tartani a következő óvintézkedéseket: Mivel a kiegészítők hozzáadása megváltoztathatja a teljes tenyészközeg ozmolalitását, ami gátolhatja a sejtek fejlődését, ezért a kiegészítők hozzáadása után mindig célszerű ellenőrizni az ozmolalitást. A sejtvonalak többségénél az optimális ozmolalitás 260 és 320 mOSM/kg között mozog.

Antibiotikumok

Az antibiotikumokat gyakran alkalmazzák a baktériumok és gombák okozta szennyeződések gátlására [16], bár a sejtnövekedéshez nem elengedhetetlenek. Mivel az antibiotikumok elrejthetik a mikoplazma és az antibiotikum-rezisztens baktériumok által okozott szennyeződéseket, rutinszerű alkalmazásuk nem javasolt a sejtkultúrákban [17, 18].

Ezen felül az antibiotikumok megzavarhatják az érzékeny sejtek anyagcseréjét. Gyakran használják a MilliporeSigma és a Life Technologies által gyártott penicillin–streptomicin kombinációkat. A Plasmocint a TS603, TS516 és BT260 glióma sejtvonalak tenyésztésében alkalmazták [19], és kimutatták, hogy hatékony a mikoplazma-fertőzés eltávolításában (20).

Szérum

A szérumban albuminok, növekedési faktorok és növekedésgátlók egyaránt jelen vannak. A szérum a sejtkultúra-táptalaj egyik legfontosabb alkotóeleme, mivel aminosavakat, fehérjéket, vitaminokat (különösen zsírban oldódó vitaminokat, mint az A-, D-, E- és K-vitamin), szénhidrátokat, lipideket, hormonokat, növekedési faktorokat, ásványi anyagokat és nyomelemeket biztosít.

A tenyésztett sejtek fejlődésének elősegítésére gyakran használnak magzati és borjú származású szérumot. A magzati szérum bőséges növekedési faktor-forrás, és alkalmas sejtklónozásra, valamint érzékeny sejtek tenyésztésére. Csökkent növekedésserkentő képessége miatt a borjúszérumot kontaktgátlási kísérletekben alkalmazzák. A szokásos tenyésztőközegek gyakran 2–10% szérumot tartalmaznak. A szérum hozzáadása a tenyésztőközeghez a következő célokat szolgálja [21]:

  • A szérum biztosítja a sejtek számára az alapvető tápanyagokat (oldatban és fehérjékhez kötve egyaránt).

  • A szérumban számos, a növekedés elősegítésében és a speciális sejtaktivitásban részt vevő növekedési faktor és hormon található.

  • Számos kötőfehérjét tartalmaz, például albumint és transzferint, amelyek más vegyi anyagokat szállítanak a sejtbe. Az albumin például zsírokat, vitaminokat, hormonokat stb. juttat a sejtekbe.

  • Emellett olyan fehérjéket is biztosít, mint a fibronektin, amelyek fokozzák a sejtek tapadását a szubsztrátumhoz. Ezen felül olyan terjedési elemeket termel, amelyek elősegítik a sejtek osztódás előtti terjeszkedését.

  • Proteázgátlókat juttat a sejtekbe, amelyek megakadályozzák a proteolízist.

  • Emellett olyan ásványi anyagokat is tartalmaz, mint a Na+, K+, Zn2+ és Fe2+.

  • Növeli a táptalaj viszkozitását, így védve a sejteket a szuszpenziós tenyésztés során fellépő keverés okozta mechanikai sérülésektől.

  • Pufferként is működik.

Hivatkozások

[1] Morgan J, Morton H, Parker R. Állati sejtek táplálkozása szövetkultúrában; kezdeti vizsgálatok szintetikus táptalajon. Proc Soc Exp Biol Med. 1950;73:1-8

[2] Kerbel R, Blakeslee D. A magzati borjú szérum egyik komponensének gyors adszorpciója tenyésztett emlőssejtek által. Lehetséges artefaktusforrás a sejtspecifikus antigének elleni antiszérumok vizsgálatában. Immunology. 1976;31:881-91

[3] Sula K, Draber P, Nouza K. A sejtszuszpenziók előállításához használt tápközeghez adott szérum mint lehetséges artefaktusforrás a popliteális nyirokcsomó-teszt segítségével vizsgált sejtmediált reakciókban. J Immunogenet. 1980;7:483-9

[4] Mariani E, Mariani A, Monaco M, Lalli E, Vitale M, Facchini A. Kereskedelmi forgalomban kapható szérummentes táptalajok: hibridómák tenyésztése és monoklonális antitestek előállítása. J Immunol Methods. 1991;145:175-83

[5] Barnes D, Sato G. Módszerek tenyésztett sejtek szérummentes tápközegben történő szaporítására. Anal Biochem. 1980;102:255-70

[6] Yu H, Lu S, Gasior K, Singh D, Vazquez Sanchez S, Tapia O, et al. A HSP70 chaperonok az RNS-mentes TDP-43-at anizotróp, sejtmagon belüli folyékony gömb alakú héjakba kísérik. Science. 2021;371:

[7] Meharena H, Marco A, Dileep V, Lockshin E, Akatsu G, Mullahoo J, et al. A Down-szindróma által kiváltott szeneszcencia megzavarja az idegsejt-elősejtek sejtmag-szerkezetét. Cell Stem Cell. 2022;29:116–130.e7

[8] Iscove N, Melchers F. A szérum teljes helyettesítése albuminnal, transzferrinnel és szójabab-lipiddel lipopoliszacharidra reagáló B-limfociták tenyészetében. J Exp Med. 1978;147:923-33

[9] Stoll T, Muhlethaler K, von Stockar U, Marison I. A hibridómák tenyésztésére és monoklonális antitestek előállítására szolgáló, kémiailag definiált, fehérje-mentes tápközeg szisztematikus fejlesztése. J Biotechnol. 1996;45:111-23

[10] Darfler F. Fehérje-mentes táptalaj hibridómák és az immunrendszer egyéb sejtjeinek tenyésztéséhez. In Vitro Cell Dev Biol. 1990;26:769-78

[11] Barnes D, Sato G. Szérummentes sejtkultúra: egységes megközelítés. Cell. 1980;22:649-55

[12] Hamilton W, Ham R. Kínai hörcsög sejtvonalak klonális szaporodása fehérje-mentes táptalajon. In Vitro. 1977;13:537-47

[13] Zigler J, Lepe Zuniga J, Vistica B, Gery I. A fénynek kitett, HEPES-tartalmú tenyésztőközeg citotoxikus hatásainak elemzése. In Vitro Cell Dev Biol. 1985;21:282-7

[14] Berthois Y, Katzenellenbogen J, Katzenellenbogen B. A szövettenyésztő táptalajokban található fenolvörös gyenge ösztrogén: következmények az ösztrogénre reagáló sejtek tenyészetben történő vizsgálatára nézve. Proc Natl Acad Sci U S A. 1986;83:2496-500

[15] Karmiol S. Szérummentes táptalajok kifejlesztése. In: Master JRW (szerk.). Animal Cell culture, 3. kiadás. Oxford: Oxford University Press; 2000.

[16] Perlman D. Antibiotikumok alkalmazása sejtkultúra-táptalajokban. Methods Enzymol. 1979;58:110-6

[17] McGarrity G. A mikoplazmafertőzés terjedése és ellenőrzése sejtkultúrákban. In Vitro. 1976;12:643-8

[18] Masters J, Stacey G. A tápközeg cseréje és a sejtvonalak átültetése. Nat Protoc. 2007;2:2276–84

[19] Chakraborty A, Laukka T, Myllykoski M, Ringel A, Booker M, Tolstorukov M, et al. A KDM6A hiszton-demetiláz közvetlenül érzékeli az oxigént a kromatin és a sejtek sorsának szabályozása érdekében. Science. 2019;363:1217-1222

[20] Molla Kazemiha V, Azari S, Amanzadeh A, Bonakdar S, Shojaei Moghadam M, Habibi Anbouhi M, et al. A Plasmocin™ hatékonysága különböző, mollicutákkal fertőzött emlős sejtvonalakon, összehasonlítva a sejtkultúrában általánosan használt antibiotikumokkal: helyi tapasztalatok. Cytotechnology. 2011;63:609-20

[21] Kragh Hansen U. A ligandum szérumalbuminhoz való kötődésének molekuláris aspektusai. Pharmacol Rev. 1981;33:17-53